V Penny Marketu úřadovaly myši. Inspekce obchod zavřela | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

V Penny Marketu úřadovaly myši. Inspekce obchod zavřela

V Penny Marketu úřadovaly myši. Inspekce obchod zavřela
Potraviny po nájezdu hlodavců
• 

ČTK, nos

Inspektoři zavřeli kvůli hlodavcům prodejny v Domažlicích a v Prostějově. Zjistili, že Penny Market v Domažlicích nabízel například okousané zboží zákazníkům. V prodejně Petr Kořínek v Prostějově zase našli myší exkrementy ve všech prostorách provozovny včetně regálů s nebaleným pečivem. Obě provozovny nedostatky odstranily.

domažlickém Penny Marketu zjistili inspektoři přítomnost hlodavců zejména při kontrole cukrářských výrobků a polotovarů. Inspekce proto prodejnu uzavřela a zakázala prodej veškerých výrobků se stopami po hlodavcích. „Provozovatel ve spolupráci s deratizační a úklidovou firmou zjištěné nedostatky následující den odstranil, a inspekce proto při opakované kontrole zákaz uvolnila.

Potraviny po nájezdu hlodavcůPotraviny po nájezdu hlodavcůAutor:

Potraviny po nájezdu hlodavcůPotraviny po nájezdu hlodavcůAutor:
Potraviny, které v supermarketu zničili hlodavci

Myší trus a okousané zboží našli inspektoři i v prodejně v Prostějově. „Inspekce konstatovala, že v provozovně nejsou zajištěny hygienické podmínky pro uvádění potravin na trh, neprodleně zakázala užívání prostor,“ uvedl mluvčí SZPI Kopřiva. Díky úklidu inspektoři dnes povolili prodejnu otevřít. Před týdnem inspekce pro rozsáhlý výskyt stop přítomnosti hlodavců v prodejně i na vystaveném zboží uzavřela provozovnu Pekárna Ječnínek ve vestibulu stanice metra Luka v Praze 5. Po opakovaných kontrolách pražský inspektorát SZPI konstatoval odstranění nedostatků a dne 20. března v odpoledních hodinách zákaz uvolnil.

Autor: ČTK, nos
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!