Valentův Synot expanduje do Asie, vybaví kasina ve Vietnamu | E15.cz

Valentův Synot expanduje do Asie, vybaví kasina ve Vietnamu

Valentův Synot expanduje do Asie, vybaví kasina ve Vietnamu
Ivo Valenta
• 
ZDROJ: E15 Anna Vacková

ČTK

Skupina Synot rozšiřuje své aktivity do Asie, vybaví hotelová kasina ve Vietnamu. Prvním projektem bylo nedávno otevřené luxusní kasino v provincii Nghe An, kam Synot dodal videoloterní terminály a rulety. Synot chce v budoucnu navázat spolupráci i s dalšími hotelovými kasiny.

„O vietnamský trh jsme měli dlouhodobý zájem. Jsem upřímně rád, že se nám navzdory vzdálenosti a odlišnosti evropské a asijské kultury podařilo dosáhnout strategického partnerství. V Asii se však nehodláme zaměřovat pouze na herní byznys. Plánujeme zde také investice například v oblasti cestovního ruchu, kterým se dlouhodobě věnujeme v řadě zemí, kde působíme,“ uvedl obchodní ředitel skupiny Synot Miroslav Valenta mladší.

Rozšíření působnosti do Vietnamu je završením několikaletého úsilí o vstup na asijský trh. „V plánu je přitom expanze také do dalších zemí převážně východoasijského regionu,“ doplnila mluvčí skupiny Magda Pekařová.

Skupinu Synot ovládá senátor Ivo Valenta. Firmu založil s otcem a bratrem v roce 1991. Zpočátku se zaměřila na provozování výherních automatů, nyní podniká i v dalších oblastech. Její vrcholový management sídlí na Kypru. Valenta vedle byznysu vstoupil i do politiky, loni na podzim byl zvolen senátorem za Uherskohradišťsko.

Skupina Synot poskytuje své služby ve svou desítkách zemí světa a vyhledává další trhy. Své obchodní aktivity má v Evropě, Africe, Americe, Austrálii a nyní také v Asii. Celkově zaměstnává asi 3000 lidí, její roční obrat je kolem 12 miliard korun.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!