Valentův Synot expanduje na asijský trh, získal akreditaci v Macau | E15.cz

Valentův Synot expanduje na asijský trh, získal akreditaci v Macau

Valentův Synot expanduje na asijský trh, získal akreditaci v Macau
spoluzakladatel Synotu Ivo Valenta
• 
ZDROJ: Anna Vacková/E15

ČTK
vag

Hazardní impérium Synot miliardáře a senátora Iva Valenty dál expanduje. Po úspěšném proniknutí na řecký, španělský a některé africké trhy nyní vstupuje do Asie. Dceřiná společnost Synot W získala akreditaci pro výrobce a dodavatele elektronických herních zařízení v Macau. Skupina podniká už ve 13 zemích.

Firma se podle svého vyjádření stala jednou z mála evropských společností, která akreditaci od Úřadu pro loterní inspekci a koordinaci dostala.

„Udělení akreditace je pro nás velmi významným a především nezbytným krokem pro vstup na asijské trhy. V první fázi se chceme zaměřit na východní Asii. Momentálně připravujeme projekt ve Vietnamu, který považujeme za velmi slibně se rozvíjející trh s potenciálem rychlého růstu,“ uvedl obchodní ředitel skupiny Synot Miroslav Valenta mladší.

Dodal, že expanze do Asie je pokračováním dlouhodobé strategie Synotu v podobě rozšiřování aktivit do celého světa. „Poptávka po produktech skupiny stoupá, a to i na mimoevropských kontinentech.“

Sídlo na Kypru

Skupinu Synot ovládá Ivo Valenta, který stejnojmennou firmu založil s otcem a bratrem v roce 1991. Zpočátku se zaměřila na provozování výherních automatů, nyní kromě loterního průmyslu podniká i v dalších oblastech, jako jsou správa a rekonstrukce nemovitostí, prodej luxusních automobilů, IT služby či výroba smaltovaných předmětů.

Skupina měla předloni tržby 12 miliard a zisk 700 milionů korun. Její vrcholový management, který má vyhrazeno strategické řízení a obchodní vedení významných projektů, sídlí na Kypru. Valenta kromě byznysu vstoupil i do politiky, když byl loni na podzim zvolen senátorem za Uherskohradišťsko.

Letošní zisk Synotu dosáhne téměř 800 milionů korun

Hazardní král ze Slovácka

Autor: ČTK, vag
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!