Výdělky Amazonu se blíží 20 miliardám za čtvrtletí | e15.cz

Výdělky Amazonu se blíží 20 miliardám za čtvrtletí

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Čtvrtletní zisk a tržby amerického internetového obchodu Amazon překonaly očekávání. Zisk v prvním kvartálu stoupl o 41 procent na 724 milionů dolarů (18 miliard korun). Tržby se zvýšily o 22,6 procent na 35,71 miliardy dolarů. Společnost tak hospodařila s čistým ziskem již osmé čtvrtletí v řadě. Příčinou je především nárůst tržeb v oblasti maloobchodních a cloudových služeb.

Zisk na akcii činil 1,48 dolaru (36,8 koruny). Analytici oslovení agenturou Thomson Reuters I/B/E/S odhadovali jen 1,12 dolaru na akcii. Amazon oznámil, že plánuje do poloviny roku 2018 postavit nové sklady a vytvoří více než 130 tisíc pracovních míst na plný a částečný úvazek.

S jejich pomocí chce zrychlit dodávky. Hodlá také investovat více než pět miliard dolarů v Indii, aby získal podíl na tamním trhu.

Amazon je největším internetovým obchodem na světě. Firma v roce 2013 otevřela centrum vráceného zboží v Dobrovízi u Prahy a předloni tam spustila provoz svého prvního distribučního centra v České republice. V obou centrech pracuje dohromady zhruba 3300 lidí.

Podívejte se, jak to chodí ve skladu Amazonu:
Video se připravuje ...
Amazon

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah