Walmark koupil polské přípravky Sinulan, jde o největší akvizici firmy | E15.cz

Walmark koupil polské přípravky Sinulan, jde o největší akvizici firmy

lékárna - ilustrační foto
lékárna - ilustrační foto
• 
ZDROJ: Rasch Jan/Euro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Výrobce potravinových doplňků a vitaminů Walmark sídlící v Třinci na Frýdecko-Místecku posílil své portfolio. Koupil od polské firmy Novascon Pharmaceuticals řadu jeho přípravků Sinulan proti nachlazení a dýchacím potížím. Cenu obchodu neuvedl, ale podle generálního ředitele Jorgeho Manuela se jedná o největší akvizici v historii firmy.

Informovaly o tom dnešní Hospodářské noviny. „K velikosti akvizice můžeme říct jen tolik, že tržby, které výrobky Sinulan na polském trhu generují, přesahují v přepočtu sto milionů korun ročně,“ řekl deníku Manuel.

Přípravek se prodává jen v lékárnách, nejde ale o lék na předpis. Firma podle HN zvažuje, zda jej bude prodávat jen v Polsku, nebo jej uvede na trh i v dalších zemích. Vyrábět jej možná začne v Česku.

Společnost Walmark tvoří mateřská firma sídlící v Třinci a dceřiné společnosti například na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Litvě, Bulharsku či Rumunsku. Zaměstnává více než 650 lidí.

Ve finančním roce končícím 31. květnem 2013 firma dosáhla tržeb 2,14 miliardy korun, což bylo o 40 milionů (1,8 procenta) méně než v předchozím roce. Výrazný pokles ale zaznamenal její zisk před zdaněním, který dosáhl 19,4 milionu korun. O rok dříve to bylo 234,3 milionu.

Výsledky soutěže Podnikatel roku 2010 České republiky

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.