Zhasnuto je příliš dlouho, říká za obchodní centra CPIPG Petr Brabec | E15.cz

Zhasnuto je příliš dlouho, naštvanost stoupá, říká za obchodní centra CPIPG Petr Brabec

Martina Patočková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Obchody jsou zavřené už tři a půl měsíce, a zatímco loni ještě nájemci i obchodní centra viděli pomyslné světlo na konci tunelu, letos už to tak není, popisuje Petr Brabec, šéf správy nemovitostí společnosti CPI Property Group, která v Česku vlastní patnáct obchodních center. „U pomyslného vypínače stojí nějaký expert, který ho stále jen zapíná a vypíná, a nikdo neví, kdy ho opět zapne, nebo vypne. Zhasnuto je už příliš dlouho,“ dodává.

Loni vám návštěvnost klesla průměrně o třicet procent, jak to vypadá letos?

I přes loňský pokles návštěvnosti i obratů byl rok 2020 relativně lepší, než jsme zprvu očekávali. Viděli jsme, stejně jako obchodníci a zákazníci, pomyslné světlo na konci tunelu, a byť s přerušeními, bylo větší část roku otevřeno. Mnozí z našich partnerů přesto stále věřili, že zlé bude překonáno a v dobré se obrátí.

Letošní rok se však vyvíjí úplně jinak. Nálada je negativní a zhoršuje se. Aby také ne. Opatření často postrádají logiku a programy pomoci byly vyhlášeny velmi pozdě, jsou pro mnohé komplikované a finanční prostředky podpory chodí se stále větším opožděním. Hlavně jsou ale od 27. prosince, kdy byl vyhlášen poslední lockdown, prodejny stále uzavřeny. Tedy již více než 3,5 měsíce v kuse. V tom jsme v rámci Evropy skutečně best in covid.

Přístup k veškerému digitálnímu obsahu

Předplatit E15 Premium

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah