Zisk Adidasu loni výrazně klesl, kvůli ruskému rublu | E15.cz

Zisk Adidasu loni výrazně klesl, kvůli ruskému rublu

Adidas (ilustrační foto)
Adidas (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY 2.0: whatleydude via Flickr

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čistý zisk německého výrobce sportovního oblečení a obuvi Adidas loni klesl o více než 40 procent na 490 milionů eur (13,4 miliardy korun). Na hospodářské výsledky podniku měl negativní dopad mimo jiné prudký pokles kurzu ruského rublu. Firma dnes nicméně oznámila, že letos počítá s růstem čistého zisku z běžné činnosti o sedm až deset procent.

Tržby Adidasu loni stouply o více než dvě procenta na 14,5 miliardy eur a letos firma očekává jejich další růst. „Vykážeme růst tržeb u všech svých značek, navzdory geopolitické krizi na Ukrajině,“ podotkl generální ředitel podniku Herbert Hainer.

Rusko, které patří mezi největší trhy Adidasu, se v důsledku ukrajinské krize stalo terčem sankcí ze strany západních zemí. Tyto sankce společně s poklesem cen ropy tlačí ruskou ekonomiku do recese.

Hospodářské výsledky Adidasu loni negativně ovlivnila i ztráta spojená s prodejem divize Rockport a slabé výsledky divize golfových potřeb TaylorMade.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.