Barrandov chce do konce roku spustit nejméně dvě nové stanice | E15.cz

Barrandov chce do konce roku spustit nejméně dvě nové stanice

TV Barrandov
TV Barrandov
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Televize Barrandov plánuje do konce roku spustit minimálně dvě nové televizní stanice. Generální ředitelka TV Barrandov Marcela Hrdá tak potvrdila nformace serveru Mediaguru.cz, podle kterého se připravuje vznik dokumentárního a filmového kanálu.

„Potvrzujeme, že jsme připraveni otevřít nejméně dva nové TV kanály pod vedením jediného akcionáře - vydavatelského domu Empresa Media do konce tohoto roku. Zaměření a obsah nových kanálů v tuto chvíli nebudeme komentovat s ohledem na konkurenci,“ uvedla Hrdá. Dodala, že televize Barrandov „systematicky buduje loajalitu diváků a upevňuje svůj podíl na trhu při současném pozitivním trendu hospodaření“.

Informace o přípravě nových stanice dnes zveřejnil server Mediaguru.cz. Podle neoficiálních informací by mělo jít o filmový kanál podobného typu jako Nova Cinema a dokumentární kanál ve stylu Prima Zoom. Televize pro tuto expanzi podle serveru počítá s pomocí zahraniční firmy SPI International, jež provozuje televizní programy ve víc než 40 zemích a novým stanicím by dodávala obsah.

Televize Barrandov, kterou loni v květnu převzala vydavatelská skupina Empresa Media podnikatele Jaromíra Soukupa, loni snížila ztrátu na 32,7 milionu korun z meziročně srovnatelných 333 milionů Kč. Tržby TV Barrandov dosáhly 407 milionů korun, což přes změněnou metodiku účtování znamenalo navýšení o 15 milionu Kč.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.