Blesk zůstal nejčtenějším deníkem, polepšil si Sport | E15.cz

Blesk zůstal nejčtenějším deníkem, polepšil si Sport

Blesk zůstal nejčtenějším deníkem, polepšil si Sport
Titulní strany deníku Blesk, Hospodářské noviny, Mladá fronta Dnes a Právo
• 
ZDROJ: abl

ČTK

Z nejčtenějších tuzemských deníků vloni čtenost stoupla pouze Sportu a Lidovým novinám. Zbylé tituly z osmi celostátně nejčtenějších naopak o část čtenářů přišly. Nejvíce se čtenost meziročně snížila u titulu Deník, kterému v součtu všech regionálních mutací čtenost klesla o 27 tisíc čtenářů na výtisk na 605 tisíc čtenářům. Vyplývá to z průzkumu Media Projekt, který ve spolupráci s Unií vydavatelů zajišťují agentury STEM/MARK a Median.

O 13 tisíc čtenářů klesla mezi lety 2015 a 2016 čtenost největšího tuzemského titulu, kterým je deník Blesk. Ten vloni v průměru četlo 999 tisíc lidí na vydání. Druhý titul, deník Dnes, meziročně přišel o 23 tisíc čtenářů na 612 tisíc. Stejný pokles zaznamenalo i páté Právo, které četlo 277 tisíc čtenářů.

Sportu, který ve sledovaném období přeskočil Právo, naopak stoupla čtenost o 16 tisíc čtenářů na 289 tisíc. Lidovým novinám přibylo podle statistik dva tisíce čtenářů na výtisk, celkem v pořadí sedmé Lidové noviny tak v průměru četlo 207 tisíc čtenářů. O čtyři tisíce přečtení pak klesla čtenost Hospodářským novinám na průměrných 151 tisíc přečtení.

Czech News Center spustí nový zpravodajský portál Info.cz, povede ho Michal Půr

Mezi přílohami deníků měly loni největší čtenost TV Magazín (1,257 000 čtenářů), Blesk Magazín TV (1,247 000 čtenářů) a Magazín Dnes + TV (699 000) čtenářů. Průzkum se týkal období id 1. ledna do 17. prosince 2016. Dotazováno bylo více než 25 tisíc náhodně vybraných respondentů z celé České republiky.

Vše o médiích čtěte zde >>>

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud