Budeme chtít od státu miliardu za DPH, uvedl šéf ČRo Peter Duhan | E15.cz

Budeme chtít od státu miliardu za DPH, uvedl šéf ČRo Peter Duhan

Český rozhlas (ilustrační foto)
Český rozhlas (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: Repro Strategie

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Český rozhlas bude chtít po ministerstvu financí vrátit zhruba miliardu korun za odvedenou daň z přidané hodnoty od roku 2007. Soud nedávno rozhodl, že stát má rozhlasu vrátit zhruba 150 milionů za odvedenou DPH v roce 2006. Rozhlas bude nárokovat vrácení daně i za další roky, jak potvrdil generální ředitel rozhlasu Peter Duhan.

Rozhlas chce vrátit peníze proto, že se mu do výpočtu koeficientu daně zahrnují i koncesionářské poplatky, které jsou ale od DPH osvobozeny. Informoval o tom web ihned.cz.

Na rozhodnutí soudu může finanční úřad sice podat kasační stížnost, to ale podle Duhana nemá odkladný účinek. Připustil, že definitivní bude vše až poté, co bude mít rozhlas peníze na účtu.

„Ale předpokládám, že to tak dopadne. A pak budeme automaticky nárokovat všechny zbylé roky,“ řekl serveru Duhan. Částku za tyto roky odhadl na „asi miliardu korun, miliardu a něco“. „Peníze bychom však dostávali postupně, určitě ne naráz,“ dodal. Už v červnu řekl, že získané peníze by šly na digitalizaci a investice.

Český rozhlas hospodaří s rozpočtem přes dvě miliardy korun. Většinu tvoří příjem z koncesionářských poplatků. Daň z přidané hodnoty je pro rozhlas stejně jako pro Českou televizi výdajem, které tyto instituce musí odvádět.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah