Česká televize letos obmění většinu zahraničních zpravodajů | E15.cz

Česká televize letos obmění většinu zahraničních zpravodajů

Česká televize
Česká televize
• 
ZDROJ: profimedia.cz

red

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Česká televize letos obmění šest stálých zahraničních zpravodajů – v Belgii, Spojených státech, Německu, Polsku, Rusku a na Slovensku. Mezi důvody této rošády ČT uvádí uplynutí standardního čtyřletého období, objektivní potřeby redakce zpravodajství případně subjektivní důvody jednotlivých reportérů.

Evu Pláničkovou po třech letech v Berlíně nahradil od 1. července Martin Jonáš. Nástupcem Evy Hrnčířové se od 1. září stane Bohumil Vostal. Olgu Bakovou v Bratislavě vystřídá od 1. září David Miřejovský. Pavla Vondru v Moskvě nahradí od 1. září Miroslav Karas, který opouští svůj post v Polsku. Zpravodajem ve Varšavě se ve stejnou dobu stane Josef Pazderka, zkušený reportér, který působil jako stálý zpravodaj v Moskvě.

K závěru roku 2012 se po prezidentských volbách v USA počítá s výměnou na postu zpravodaje ve Washingtonu – Michala Kubala nahradí Martin Řezníček.

Autor: red

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.