Česká televize nabídne o Vánocích dvě nové pohádky | E15.cz

Česká televize nabídne o Vánocích dvě nové pohádky

Česká televize nabídne o Vánocích dvě nové pohádky
Pohádka Sněžný drak se natáčela i na zámku ve Valticích
• 

ČTK

Česká televize připravuje pro vánoční vysílání dvě novinky pro děti. Na Štědrý den na ČT1 odvysílá komedii Duch nad Zlato s Jiřinou Bohdalovou a Viktorem Preissem v hlavních rolích, o den později pak romantickou pohádku o lásce Sněžný drak. Vánoční tradice si hodlá připomenout i na ostatních programech, včetně nových kanálů Déčko a ČT art. Poslední den roku ČT spolu se Slovenskou televizí uspořádá velkou silvestrovskou show.

„Letos bude vánoční schéma poměrně dlouhé. Začínáme 19. prosince a končíme 5. ledna,“ uvedl ředitel programu Milan Fridrich, podle kterého jsou připraveny desítky původních pohádek, včetně těch z uplynulého roku Dvanáct měsíčků, Šťastný smolař nebo o Pokladech. Oblíbená pohádka Anděl páně svůj prostor dostane již 23. prosince. Nouze ale nemá být ani o další žánry, například 26. prosince se v hlavním čase objeví dobrodružný rodinný film Modrý tygr.

Pohádka Sněžný drak se natáčela i na zámku ve ValticíchPohádka Sněžný drak se natáčela i na zámku ve ValticíchAutor:

Z novinek mimo pohádkovou tvorbu Česká televize odvysílá i sérii osmi filmových povídek podle významných domácích spisovatelů Škoda lásky. Autoři jednotlivých dílů, jako Michal Viewegh, Irena Obermannová, Jaroslav Havlíček, Ivan Klíma nebo Petr Šabach, se v nich věnovali partnerským vztahům a podle televize navazují na nejlepší tradice tuzemské povídkové tvorby.

Na poslední den roku ČT nachystala velkou silvestrovskou show. „Kromě češtiny se v ní objeví také slovenština, protože show připravujeme společně se Slovenskou televizí. Bude tam řada překvapivých čísel a myslím, že je na co se těšit,“ poznamenal generální ředitel Petr Dvořák. Na novoroční večer, který má být podle televize mimo jiné poctou herečce Jiřině Bohdalové, připravila film Vrásky z lásky.

Vánočnímu času přizpůsobí programové schéma také nové kanály České televize. Déčko chystá znovu představit všechny pořady, které od spuštění na konci prázdnin vznikly, jako například Draci v hrnci nebo Wifina. Děti ale uvidí také premiéru třetího dílu Fimfárum nebo animovaný Kozí příběh. ČT:D odvysílá také kompletní seriál Špačkovi v síti času, tentokrát v hodinové stopáži. Jako doplněk na webových stránkách Déčka zpřístupní nový adventní kalendář.

Kulturní stanice ČT art nabídne o svátcích 16 premiér, a to od zahraničních filmů až po baletní představení. Na nový rok pak chystá koncert České filharmonie, který má podle vedení ČT art odstartovat novou tradici novoročních hudebních večerů.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!