Česká televize podpoří bezdomovce. Budou hlásit počasí | E15.cz

Česká televize podpoří bezdomovce. Budou hlásit počasí

Česká televize podpoří bezdomovce. Budou hlásit počasí
Mezi prvními se na obrazovce objeví pětačtyřicetiletý Petr Bláha
• 

br

Česká televize startuje originální sociální kampaň, jejímž cílem je posílit povědomí veřejnosti o stále se zvyšujícím počtu lidí žijících na ulici. Od zítřka se lidé bez domova budou objevovat přímo na obrazovce v relacích o počasí. Kampaň, kterou se Česká televize připojila k dalším evropským zemím, vyvrcholí v polovině prosince.

Projekt České televize navazuje na sociální kampaň s názvem Days of Hope, která už byla úspěšně realizována v jiných evropských zemích, jako je například Německo, Švýcarsko, Holandsko či Rusko, a která je motivována snahou prolamovat stereotypní vnímání lidí vyčleněných ze společnosti a upozorňovat na vzrůstající problém bezdomovectví a sociálního ohrožení.

Myšlenka s názvem Days of Hope vznikla v reklamní agentuře Saatchi & Saatchi Berlin:

Lidé bez domova se budou od zítřejšího dne objevovat v relacích o počasí ve vysílání Studia 6 Víkend. Během následujících čtyř sobot a nedělí v nich budou klasické předpovědi doplňovat i o vlastní postřehy viděné z perspektivy člověka, který žije nebo žil na ulici. Prostor dostanou také v samotném vysílání Studia 6 Víkend, ve kterém se budou moci podělit nejen o aktuální zkušenost z televizní práce, ale i o svůj životní příběh a motivaci, proč se do projektu České televize zapojili.

„Projekt by měl být pro lidi bez domova hlavně motivační, ale také jim přinese konkrétní pracovní zkušenosti a příležitost ukázat, že o šanci na uplatnění skutečně stojí. Jedním z cílů je totiž bořit u veřejnosti obavy, že případná pomoc těmto lidem nebude plně využita a že lidé bez domova nemají sami snahu dostat se zpět do normálního života,“ říká manažerka charitativních aktivit České televize Michaela Fričová.

Mezi prvními se na obrazovce objeví pětačtyřicetiletý Petr Bláha. Původní profesí byl zámečník, ale po té, co svou zálibu ve hře na automatech přestal mít pod kontrolou, rozpadla se mu rodina a začala jeho dlouhá cesta dolů, která skončila téměř osmiletým pobytem na ulici.

Autor: br
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!