Česká televize připravuje debatní pořad pro mladé | E15.cz

Česká televize připravuje debatní pořad pro mladé

Česká televize
Česká televize
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Česká televize (ČT) připravuje nový debatní pořad pro mladé diváky, pro který nyní vybírá moderátory. ČTK o tom informovala mluvčí ČT Michaela Fričová. Plánovaný pořad se bude věnovat podstatným společenským tématům, nevynechá ale ani ta osobní. Název pořadu chce ČT oznámit v první polovině příštího roku.

V souvislosti s pořadem vyhlásila ČT konkurz na jeho moderátory, do kterého se mohli zájemci hlásit do poloviny října. Zájem je mimořádně velký, realizační tým si vybírá z řádově stovek uchazečů, řekla ČTK Fričová. Nový pořad připravuje tvůrčí producentská skupina společenské publicistiky a dokumentaristiky, kterou vede Petr Kubica.

Na názory dětí a dospívajících je zaměřen aktuální pořad ČT Tykadlo, který moderují Michaela Kožíšková a Tomáš Přenosil. V minulosti se na nedospělé publiku soustředil například Televizní klub mladých, který vysílala Československá televize mezi lety 1973 až 1990. Pořad kromě jiných moderovali herec Jan Vala, bavič Karel Šíp nebo současný šéfredaktor stanice ČRo 1 - Radiožurnál Jan Pokorný.


Na původní pořady určené mladým divákům se soustředí také komerční televize. „Z vlastní tvorby bych vypíchnul například magazín Coolmen na Prima Cool nebo dokumentární reality show NeohroŽENY na Prima love,“ řekl vedoucí oddělení PR FTV Prima Václav Mazánek s tím, že na mladé diváky cílí také populární Partička.

Podle televize Nova, komerční jedničky tuzemského trhu, teenageři z původních pořadů vyhledávají hlavně talentové show a seriály. „Aktuálně je to například seriál Gympl s ®učením omezeným, v nedávné době pak seriál První krok, pěvecká show Hlas Česko Slovenska nebo obecně pěvecké soutěže SuperStar,“ uvedla mluvčí TV Nova Marie Fianová.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.