Český rozhlas spouští Rádio Junior | E15.cz

Český rozhlas spouští Rádio Junior

Zpěvačka Ewa Farna při nahrávání rubriky Škola hitů pro Rádio Junior-zdroj archiv ČRo
Zpěvačka Ewa Farna při nahrávání rubriky Škola hitů pro Rádio Junior-zdroj archiv ČRo
• 

red

Český rozhlas přichází s novým formátem vysílání pro děti. Pod názvem Rádio Junior bude od 3. 9. 2012 fungovat web radiojunior.cz a stejnojmenný hodinový blok ve vysílání Dvojky Českého rozhlasu od pondělí do soboty od 19 hodin.

V celku by Rádio Junior mělo obsáhnout zájmy dětí ve věku od 3 do 12 let. „Uvědomujeme si, jak rozdílné zájmy děti mohou mít v rozmezí jen pár let. Pracovně máme cílovou skupinu dětí rozdělenou na čtyři kategorie – na předškolní děti a potom celou základní školu rozdělenou po třech třídách. Každá skupina má samozřejmě svůj přesah. Páťáka zajímá, co dělá sedmák, ale také si něco najde mezi tématy pro třeťáky. Rád si zahraje hru, ale také potřebuje něco do školy. Ve vysílání Rádia Junior i na jeho webových stránkách si každé dítě najde to své,“ vysvětluje Zora Jandová, vedoucí tvůrčí skupiny pro děti a mládež.

Web kromě obsahu z vysílání nabídne dva písničkové streamy, jeden pro mladší (Rádio Junior Mini) a jeden pro starší děti (Rádio Junior Maxi).

Během podzimu se k nim přidá ještě třetí stream. Bude se věnovat mluvenému slovu. „Chceme využít rodinné stříbro – kvalitní mluvené slovo. V archivu Českého rozhlasu se ukrývají překrásná díla: vyprávěné příběhy, četby i rozhlasové hry,“ dodává Filip Rožánek z ČRo Nová média.

O plánech ředitele ČRo Petera Duhana čtěte zde:

Změna podoby čeká také Webík, stránky pro nejmenší, které rozhlas provozuje už od roku 2001. Bude jednou z částí Rádia Junior. V inovované podobě se představí koncem září.

Hodina denního vysílání bude tvořena povídáním s hostem na nejrůznější témata, četbou na pokračování, velkou rodinnou soutěží a pohádkami od Hajaji. V pořadech v prvním týdnu v září bude postupně představen nový formát vysílání tak, aby posluchači věděli, co je nadále čeká. Hosty Magdaleny Šorelové se tak stanou členové týmu Rádia Junior, kteří jeho podobu připravují.

10. září začne čtení na pokračování s vodnickou tématikou v příběhu Zory Jandové „Tatrmani“ v nenapodobitelném ztvárnění Jiřího Lábuse. Zahájena bude i velká soutěž, jejíž hlavní cena pozná svého výherce před Vánoci.

Autor: red

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.