Český rozhlas spustí příští rok programové a další změny | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Český rozhlas spustí příští rok programové a další změny

Český rozhlas spustí příští rok programové a další změny
Český rozhlas
• 
ZDROJ: Repro Strategie

rap

Nové pořady spustí od ledna Český rozhlas na kanálech Český rozhlas Plus, Český rozhlas Dvojka a na regionálních stanicích. Součástí novinek domácího veřejnoprávního média bude rovněž inovovované vysílací schéma jednotlivých regionálních stanic.

Český rozhlas Plus rozšíří od 2. ledna své stávající vysílání. Každé ráno nabídne od 6.00 do 10.00 hodin živě vysílaný proud komentovaného zpravodajství s výrazným přesahem do publicistiky. Stanice také připravuje několik nových pořadů. Jedním z nich budou lifestylové Trendy, mapující vývojové tendence v různých oblastech. Zcela novým formátem bude Laboratoř, ve které se vědci a herci baví zábavně vážným způsobem o novinkách na poli vědy a technologií. Jednou týdně zazní Za hranou, kde se budou rozebírat vážné, často i provokativní, etické otázky naší doby. V novém roce pak nabídne Český rozhlas Dvojka každý všední den krátce po poledni nejméně tucet písniček pro potěšení v pořadu Dvanáct ve dvanáct.

Od nového roku dále startuje projekt Regiony 2014. Tato obsáhlá koncepce, která byla připravována napříč celým Českým rozhlasem téměř rok, má za úkol více využít potenciál sítě 14 regionálních stanic rozhlasu. V programu stanic mají být zdůrazňovány hlavně regionální informace, jako jsou regionální zpravodajství a aktuální publicistika, spotřebitelská témata jako jsou poradny orientované na běžné každodenní problémy a nabídka pomoci při jejich řešení, zábavné žánry, písničky na přání a také pořady podporující kulturní identitu daného regionu. Velký důraz bude přitom kladen na interaktivitu, tedy přímý kontakt s posluchačem.

Nové vysílací schéma regionálních stanic Českého rozhlasu obsahuje i celou řadu nových pořadů. Jedná se například o populárně-naučný interaktivní kvíz o České republice s názvem Česko - země neznámá, který bude každý všední den od 13 hodin moderovat Pavel Kudrna, Martina Vrbová nebo Jana Chládková. Dalším pořadem, který budou regionální stanice od pondělí do pátku od 16 hodin nově vysílat, je Humoriáda, tedy hodina scének, skečů a vyprávění na přání posluchačů. Pořadem bude provázet Patrik Rozehnal spolu s jedním z významných českých herců, komiků nebo režisérů.

Autor: rap
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!