Chodíte rádi na firemní večírky? - výzkum STEM&MARK | E15.cz

Chodíte rádi na firemní večírky? - výzkum STEM&MARK

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 

red

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Chodíme rádi na firemní večírky, nebo účast na takových akcích ze zásady odmítáme? Chodíme pouze na večírky pořádané naší firmou, nebo jsme „milovníci večírků“ a účastníme se i akcí zcela cizích firem?

V rámci našeho pravidelného internetového výzkumu jsme se tentokrát zaměřili právě na takové otázky. A jak to tedy nakonec dopadlo? Firemních večírků se účastníme jen někdy, pokud na to zrovna máme náladu. Na této variantě se shodlo nejvíce lidí (téměř třetina dotázaných). 16 % respondentů se účastní firemních večírků rádo. Ovšem pouze v případě, že je pořádá jejich zaměstnavatel. Dalších 16 % uvedlo, že jejich firma vůbec žádné večírky nepořádá. 12 % dotázaných chodí na firemní večírky rádo bez ohledu na to, zda je pořádá jejich zaměstnavatel, nebo cizí firma. Na firemní večírky zásadně nechodí 6 % respondentů. 20 % dotázaných na tuto otázku nedokázalo odpovědět. V této skupině jsou ovšem hojně zastoupeni lidé, kteří momentálně nikde nepracují (tedy nezaměstnaní, lidé v důchodu a studenti).

Na firemní večírky, jen když máme náladu Autor:

Výzkum byl proveden na online panelu prostřednictvím internetového dotazování na vzorku 574 respondentů. Za pomoci kvótního a náhodného výběru respondentů podle pohlaví, vzdělání, věku a regionu reprezentuje výsledný soubor obecnou populaci ve věku 15–59 let s připojením na internet.

Autor: red

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah