ČT představila nový tým moderátorů Událostí | E15.cz

ČT představila nový tým moderátorů Událostí

ČT představila nový tým moderátorů Událostí
Aneta Savarová
• 

ČTK

Večerní zpravodajské Události v České televizi budou od dubna v novém studiu uvádět Marcela Augustová, Jolana Voldánová, Jakub Železný a Aneta Savarová. Augustová a Voldánová už Události moderují, Železný nyní uvádí pořad Události, komentáře a Savarová se do ČT vrátila ze zpravodajské televize Z1, která před víc než rokem ukončila vysílání.

Z nynějších moderátorských dvojic vypadli Bohumil Klepetko, Josef Maršál, Roman Pistorius a Iveta Toušlová. Podle dřívějších informací médií dostanou šanci v jiných pořadech a Události se nově prodlouží na hodinu a místo dvojic je bude uvádět pouze jeden redaktor.

Moderátoři byli vedením České televize vybráni na základě kamerových zkoušek a posuzování profesionálních kvalit, jehož se zúčastnili také externí odborní poradci, uvedla ČT. „Jsem velmi rád, že se nám jako nejlepší volba moderátorů Událostí potvrdila čtveřice osobností z řad České televize,“ řekl k výběru generální ředitel ČT Petr Dvořák.

Vybraní moderátoři museli mít minimálně pětiletou zkušenost z elektronického média na pozici reportéra nebo moderátora. Budou totiž vysíláni i do terénu v případě významných zpravodajských událostí, jakými jsou například prezidentská volba či důležitá státní návštěva, uvedla ČT.

„K pilotním zkouškám jsme přizvali i zkušené novináře, kteří dobře znají českou i zahraniční mediální scénu. Názory těchto lidí pro nás při rozhodování měly velkou cenu,“ popsal ředitel zpravodajství ČT Zdeněk Šámal.

Jakub Železný doteď moderoval mimo jiné Události, komentářeJakub Železný doteď moderoval mimo jiné Události, komentářeAutor: ČT
Jakub Železný doteď moderoval mimo jiné Události, komentáře

Augustová kromě Událostí pravidelně moderuje také volební studia. V redakci zpravodajství ČT působí od roku 1994, v České televizi začínala v oblasti tvorby pro děti a mládež. Vystudovala Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze. Voldánová pracuje v redakci zpravodajství ČT od roku 1993, předtím působila v Českém rozhlase.

Savarová začínala v roce 2007 jako moderátorka na ČT24, o tři roky později začala pracovat v Z1 jako moderátorka ekonomického zpravodajství, od loňska spolupracovala se zpravodajstvím ČT Brno a v závěru roku se vrátila na ČT24. Vystudovala Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze.

Železný do České televize nastoupil v roce 2002, před tím od roku 1997 spolupracoval s komerčními televizemi a od roku 1993 dosud také spolupracuje s Českým rozhlasem. Vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci a Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!