Další změny v Rozhlase: Rada odvolala dočasného předsedu, ztratil důvěru | E15.cz

Další změny v Rozhlase: Rada odvolala dočasného předsedu, ztratil důvěru

Další změny v Rozhlase: Rada odvolala dočasného předsedu, ztratil důvěru
Budova Českého rozhlasu
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Novou předsedkyní rady Českého rozhlasu dnes byla zvolena muzikoložka Hana Dohnálková. Nahradila Petra Šafaříka, který rezignoval ke konci března. Na místa dnes odvolaných místopředsedů Milana Badala a Ivana Tesaře byli zvoleni Jiří Vejvoda a Tomáš Kňourek.

Dohnálková je v devítičlenné radě Českého rozhlasu (ČRo) od konce března 2014. Je členkou vedení PKF - Prague Philharmonia a učí hře na housle v ZUŠ Dobřichovice. Publicista, moderátor a překladatel Jiří Vejvoda působí v radě také od roku 2014, v minulosti řídil stanici ČRo 2 - Praha. Kňourek je referentem odboru kultury Prahy 8, v radě je od roku 2013. Vejvoda byl zároveň zvolen mluvčím rady.

Odvolání dosavadních místopředsedů navrhl radní Ivan Vodochodský a zdůvodnil jej ztrátou důvěry u většiny radních. Šafařík v lednu oznámil, že z funkce odejde kvůli pracovnímu vytížení. V minulosti bylo jeho jméno zmiňováno v souvislosti s uniklými e-maily premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), ve kterých informoval o dění v radě a průběhu volby ředitele ČRo. Šafařík odmítl, že je jejich autorem.

Nové prostředky

Rada dnes schválila zvýšení výnosů a nákladů v rozpočtu ČRo pro letošní rok o 12,6 milionu na 2,206 miliardy korun. Ke zvýšení výnosů vedl růst počtu registrovaných přijímačů, což přinese zhruba osm milionů korun na koncesionářských poplatcích. Ty budou celkem představovat 2,058 miliardy korun. Další 3,1 milionu korun rozhlas získá za prodej nevyužívaného objektu Špičák.

Generální ředitel René Zavoral radu informoval, že k 1. květnu zřídí pozici ombudsmana, kterým bude šéfredaktor týdeníku Rozhlas Milan Pokorný. Kvůli větší efektivitě se Zavoral rozhodl sloučit divize obchodu a rozhlasových poplatků. Povede jej Eduarda Hekšová, která vystřídá šéfku odboru poplatků Danu Francovou.

Rada ČRo vzala na vědomí odvolání šéfredaktora stanice Vltava Lukáše Hurníka k 30. červnu. Na uvolněnou funkci v nejbližších dnech vypíše generální ředitel otevřené výběrové řízení. Od 1. června do funkce šéfredaktora zpravodajského webu ČRo nastoupí Radek Kedroň.

Autor: ČTK
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!