Deloitte: díky hybridnímu měření dojde ve světě ke zpřesnění sledovanosti televizí | e15.cz

Deloitte: díky hybridnímu měření dojde ve světě ke zpřesnění sledovanosti televizí

Evropská komise podle Financial Times chystá "útok" proti velké auditorské čtyřce. Pro tyto firmy chce prosadit přísnější pravidla. Ta by je donutila vzdát se konzultačních služeb a sdílet auditorské práce s menšími rivaly.
Evropská komise podle Financial Times chystá "útok" proti velké auditorské čtyřce. Pro tyto firmy chce prosadit přísnější pravidla. Ta by je donutila vzdát se konzultačních služeb a sdílet auditorské práce s menšími rivaly.
• 

rap

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
13. studie trendů společnosti Deloitte pro oblast technologií, médií a telekomunikací (TMT Predictions 2014) ukázala, že do konce letošního roku bude mít přibližně 50 milionů domácností po celém světě zřízeno dvě či více různých předplatných televizních služeb. Měření sledovanosti domácích televizních programů by se pak mělo pro desítky milionů diváků zpřesnit, a to díky zavedení hybridního měření.

Pro oblast médií a zábavy studie společnosti Deloitte uvádí, že letos dojde k:

• Zdvojnásobení počtu placených televizních služeb – Do konce roku 2014 bude mít přibližně 50 milionů domácností po celém světě zřízeno dvě či více různých předplatných televizních služeb, přičemž toto doplňkové předplatné přinese výnosy o objemu 5 miliard USD. Dalších 10 milionů domácností získá přístup k placeným programům v rámci jiné zpoplatněné služby, jako je například širokopásmový přenos.

• Vysílací práva na sportovní přenosy: placené kanály vévodí – Hodnota vysílacích práv na sportovní přenosy na placených televizních kanálech se zvýší na 24,2 miliard USD, což v porovnání s rokem 2013 představuje 14% růst odpovídající dalším 2,9 miliardám USD. Tento nárůst poplatků za práva úzce souvisí s novými dohodami mezi několika nejprestižnějšími domácími fotbalovými ligami v Evropě a nejvýznamnějšími sportovními ligami na severoamerickém kontinentě.

• Zpřesnění měření televizní sledovanosti – Měření sledovanosti domácích televizních programů by se mělo pro desítky milionů diváků zpřesnit, a to díky zavedení hybridního měření, které umožňuje, aby do celkových hodnot bylo rovněž zahrnuto sledování televizního vysílání na počítačích, tabletech a chytrých telefonech a aby byly zohledněny i další zdroje dat, jako např. volby televizních kanálů prostřednictvím set-top boxu či přihlášení na serveru v souvislosti se službou „Video na vyžádání“.

• Práva k uměleckému výkonu zvyšují tržby v hudebním průmyslu – Výnosy z práv k uměleckému výkonu, tj. z poplatků za licenci ke zprostředkování hudební produkce veřejnosti, by poprvé v historii měly překonat hranici 1 miliardy USD. V hudebním průmyslu, kde se výnosy pohybují okolo 16 miliard USD, se jedná o podstatnou položku.

Kompletní informace o globální studii Prognózy v oblasti TMT jsou k dispozici na internetové adrese http://www.deloitte.com/Predictions2014.

Autor: rap

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Nejčtenější

Newslettery