Dobeš jmenuje Bátoru ředitelem personálního odboru

Ladislav Bátora

Ladislav Bátora Zdroj: CTK

Ministr školství Josef Dobeš (VV) jmenuje ekonomického poradce Ladislava Bátoru ředitelem personálního odboru. Informují o tom dnešní Lidové noviny (LN). Bátora byl kandidátem nacionalistické Národní strany ve volbách do sněmovny. Proti jeho působení na ministerstvu se vyslovili někteří politici a neziskové organizace. Bátory se už dřív zastal prezident Václav Klaus.

„Bude řešit další snižování počtu zaměstnanců a audit budov, které rezort využívá,“ řekl LN Dobeš. Ministr si jej za poradce vybral v dubnu na doporučení prezidentova poradce Petra Hájka. „Poradce má větší volnost v názorech než ředitel odboru. Po zkušenostech, které mám odtud i z minulosti, tak poradce přináší návrhy, a to třeba i neotřelé. Kdežto ředitel odboru je výkonný pracovník se vším všudy,“ uvedl Bátora.

Bátora je předsedou konzervativní iniciativy D.O.S.T. V roce 2006 byl lídrem kandidátky krajně pravicové Národní strany na Vysočině. I když kandidoval jako nestraník, podle kritiků musel postoje a myšlenky strany uznávat. Strana, která už neexistuje, se stavěla proti cizincům a Romům.