Dvě třetiny domácností naladí 10 až 25 televizních stanic | E15.cz

Dvě třetiny domácností naladí 10 až 25 televizních stanic

televize
televize
• 
ZDROJ: profimedia.cz

red

Share on Facebook Messenger
Téměř dvě třetiny domácností v současnosti naladí 10 až 25 televizních stanic a až 19 % jich přijímá 51 a více programů. Uvádí to aktuální výsledky Kontinuálního výzkumu, který se uskutečnil v rozmezí měsíců ledna a března 2013 a který pro Asociaci televizních organizací (ATO) pravidelně zajišťuje společnost Mediaresearch.

Necelých 62 % českého televizního publika má ve svých domácnostech k dispozici 10 až 25 televizních stanic, druhou nejčastější variantou je nabídka 51 a více kanálů – tu má doma 19 % respondentů. Mezi 26 a 35 stanicemi pak naladí 7,9 % lidí. Nejméně častá je nabídka 1 až 4 stanic, kterou má ve svých domovech jen necelé jedno procento respondentů. Dostupnost většího množství kanálů lze přičíst pokračujícímu trendu digitalizace.

V roce 2008, tedy tři roky po začátku zavádění digitálního vysílání v Česku (a zároveň v době, kdy docházelo k prvnímu významnějšímu vypínání analogového vysílání), mělo ve své nabídce 10 až 25 stanic pouhých 14,5 % domácností. Nejvíce lidí (39 %) mělo k dispozici 1 až 4 stanice, 27 % lidí pak naladilo mezi 5 a 9 kanály.

Jako hlavní způsob příjmu televizního vysílání označila v současnosti více než polovina domácností příjem pozemního digitálního vysílání. Druhým nejčastějším typem je příjem signálu pomocí satelitu, který má doma čtvrtina dotázaných, o něco méně častý je příjem prostřednictvím kabelového operátora (20,6 %).


Autor: red

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.