Google umožňuje vyhledávání dopravního spojení v Praze | E15.cz

Google umožňuje vyhledávání dopravního spojení v Praze

Google maps
Google maps
• 
ZDROJ: profimedia.cz

red

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Český Google ve spolupráci s Dopravním podnikem hl. m. Prahy uvádí novou funkci na svých mapách. Uživatelům počítačů i mobilních zařízení umožní vyhledávat nejvhodnější dopravní spojení ve veřejné pražské dopravě.

„Uvedním nové této nové služby se zaměřujeme především na turisty a mladé lidi, ale v žádném případě se nejedná o náhradu naší vlastní aplikace, ta bude fungovat stále,“ řekl generální ředitel Dopravního podniku hlavního města Prahy Milan Křístek.

„Praha se dnešním uvedením služby Veřejná doprava zařadila k dalším metropolím jako Londýn či Paříž, v současné době je možno dopravní spojení přes Google vyhledat ve více než 500 městech,“ uvedl produktový manager z Googlu Curych Florian Goerisch.

K zjištění nejvhodnější cesty stačí na Mapách Google pod záložkou „Vyhledat trasu“ zadat výchozí a cílový bod. Další plánování cesty pak probíhá pod záložkou určenou hromadné dopravě.

„O nové službě budeme určitě informovat v rámci kampaně na Google Mapy, kde budou představeny ale i další benefity produktu. O komunikaci samotné služby Veřejná doprava zatím neuvažujeme, ale ani ji nevylučuji,“ řekl Strategii marketingový ředitel Googlu pro střední a východní Evropu Luděk Motyčka.

Autor: red

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah