Ikea otevře internetový obchod a nové prodejny v Česku | E15.cz

Ikea otevře internetový obchod a nové prodejny v Česku

IKEA
IKEA
• 
ZDROJ: E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Švédský nábytkářský řetězec Ikea spustí v roce 2016 v České republice, na Slovensku a v Maďarsku internetový obchod. V dalších šesti letech otevře nové prodejny v Praze, Plzni, Hradci Králové a v Košicích, nyní jich firma má v Česku a na Slovensku pět.

„Děláme všechno pro to, abychom mohli začít. Je to však velmi komplexní proces a zároveň oblast, ve které se sami musíme hodně učit,“ komentoval spuštění e-shopu šéf české Ikea Marek Feltl. Internetový obchod nyní z velkých nábytkářských řetězců provozuje například Asko nábytek nebo Sconto, většina prodejců tak na webu zboží nenabízí.

„Chceme také nakupování v Ikea zákazníkům zpříjemnit a usnadnit, a proto jim v roce 2013 představíme nově uspořádaný 'Markethall', tedy přízemí obchodního domu s doplňky v Brně, Ostravě a Budapešti,“ dodal Feltl.

Počet zákazníků Ikea se v loňském finančním roce končícím v srpnu zvýšil v České republice o čtyři procenta na 5,4 milionu. Společnosti klesl zisk o sedm procent na 235 milionů korun. Tržby naopak meziročně vzrostly o pět procent na 7,2 miliardy korun.

„K tomuto skvělému výsledku přispělo otevření rekonstruovaného a rozšířeného obchodního domu Ikea Praha-Černý Most i dobré výsledky ostatních tří obchodních domů. Dále jsme zlevnili naše výrobky v průměru o dvě procenta, abychom zvýšili cenovou dostupnost pro naše zákazníky,“ uvedl Feltl.

Ikea v Česku provozuje čtyři obchodní domy. Nejvíc prodejen s nábytkem v ČR má společnost JYSK, která jich provozuje 63, vyplývá z prosincových údajů Incoma GfK. Siko koupelny provozují 37 obchodů, Jamall 32 a Asko nábytek deset.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah