Majitel Novy navýšil zisk o více než čtvrtinu díky příjmům z reklamy | E15.cz

Majitel Novy navýšil zisk o více než čtvrtinu díky příjmům z reklamy

CME Group
CME Group
• 
ZDROJ: CME

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mediální společnosti Central European Media Enterprises (CME), která v České republice vlastní televizi Nova a další stanice, vzrostl v loňském roce provozní zisk před odpisy a amortizací (OIBDA) o 28,7 procenta na 122,8 milionu dolarů. Firmě pomohl růst příjmů z reklamy a kontrola nákladů, uvádí se v dnešním prohlášení.

Bez zahrnutí vlivu změn směnných kurzů se zisk zvýšil až o 53 procent. Čisté příjmy se snížily o 11 procenta na 605,8 milionu dolarů, bez zahrnutí vlivu změn směnných kurzů však stouply o šest procent. Stejným tempem rostly i příjmy z televizní reklamy.

V České republice OIBDA loni vzrostl o 15,7 procenta na 71,7 milionu dolarů (1,7 miliardy korun). Příjmy firmy loni klesly o 9,9 procenta na 182,6 milionu dolarů. Bez zahrnutí vlivu změn směnných kurzů však příjmy stouply o 6,3 procenta a OIBDA o 35,1 procenta.

Refinancování dluhů

Očištěné tržby CME v Česku v posledním loňském čtvrtletí rostly jen o 1,2 procenta, což je podle analytika Patria Finance Václava Kmínka zklamáním a jedním z hlavních důvodů, proč celkové výsledky zaostaly za očekáváním trhu.

„Na druhou stranu CME oznámila refinancování svých nejdražších dluhů, což je pozitivní zpráva. CME tak ušetří cca 23 milionů dolarů úrokových nákladů ročně a prodlouží si i splatnost. Relativně slabé výsledky tak pravděpodobně budou kompenzovány pozitivní zprávou o refinancování dluhopisů a trh pravděpodobně bude reagovat neutrálně/mírně pozitivně,“ dodal Kmínek.

Hlavním akcionářem CME je americká mediální skupina Time Warner. Součástí CME je společnost CET 21, která drží licence na vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Fanda, Smíchov a Telka. CME vedle Česka provozuje televize na Slovensku, v Bulharsku, Rumunsku, Chorvatsku a ve Slovinsku.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah