Martina Jirásková, Kia Motors Czech, marketingová ředitelka

Martina Jirásková

Martina Jirásková Zdroj: archiv autora

Miniview

Kolik času strávíte denně v autě?

Nemusím nijak zvlášť často služebně cestovat, pravidelně jsou to pouze cesty do práce a z práce, což mi zabere celkem tak hodinu a půl denně, ale i to stačí.

Jaký služební vůz používáte?

Kia Sportage.

Mohla jste si vůz vybrat sama?

Dodržuji car policy a ráda! Sportage jsem si totiž chtěla původně sama koupit, bylo to přesně auto, jaké jsem potřebovala, a shodou okolností jsem ho nakonec dostala jako služební. Občas se zadaří…

Co vás na silnici spolehlivě naštve?

Mě spíš štvou některé silnice samy o sobě. Třeba tzv. dálnice D1 - to je hotová katastrofa a magnet na průšvihy. Moc „fajn“ je také vyrazit v létě o víkendu směrem na Tábor - fronty se táhnou desítky kilometrů, dálnice tady nebude asi nikdy…

Bez jakých technologických vychytávek se v autě nikdy neobejdete?

Bez navigace. I když mapu s sebou vozím pro jistotu pořád. A bez USB připojení a kvalitního zvuku. Na dlouhých cestách si zpívám, jestli se tomu tak dá říct. Mám svůj oblíbený repertoár, který mě spolehlivě udrží vzhůru a při kterém můj pubertální syn dost trpí.

Co všechno během cestování v autě vyřizujete?

Všechno, co se dá! Možná tím já spolehlivě naštvu některé řidiče, ale hodina a půl denně je dost času, který se dá využít… Cestou do práce dokončím během stání na červenou make-up, přeberu papíry s poznámkami, zkontroluji syna, jestli se řádně vypravil do školy. Cestou domů vždycky ještě vyřídím pár telefonátů (mám hands-free!). Na delších trasách je to podobné, jen toho stihnu víc. A myslím, že je to pořád lepší než se za volantem nudit a usínat.

Které jsou vaše nejoblíbenější restaurace nebo kavárny na cestách po ČR?

Pro tuhle otázku nejsem ten pravý respondent. Většinou se snažím přesunout z bodu A do bodu B co nejrychleji, stavět po cestě kvůli jídlu je pro mě ztráta času, takže jezdím vybavená termotaštičkou obsahující „první pomoc“, když je hlad. A na dlouhých cestách se vracím k praktikám mé maminky a zase vyrábím zdravé svačiny. A bohudíky za McCafé.

Berete stopaře?

Možná bych i vzala, ale žádného jsem neviděla, ani nepamatuji.

Kdybyste si mohla vybrat, jaké auto byste si přála?

Na to už jsem v podstatě odpověděla - jsme zpátky u Sportage, jakkoli to může znít jako přehnaná loajalita. Jsem celkem praktická, nijak zvlášť si nepotrpím na prémiové značky a mám ráda SUV - jezdíme hodně na hory, proto potřebuji čtyřkolku a dost místa na prkna, lyže, případně na kola i našeho poměrně velkého psa. Takže jaké jiné auto bych si měla přát? A navíc Sportage dobře jede a úžasně vypadá!