Mluvčí České televize Ladislav Šticha končí ve funkci | E15.cz

Mluvčí České televize Ladislav Šticha končí ve funkci

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mluvčí České televize Ladislav Šticha skončí v lednu po více než čtyřech letech ve funkci. Řekl to serveru Mediář.cz. Z veřejnoprávní televize odchází několik měsíců poté, co se jejím generálním ředitelem stal Petr Dvořák. Kdo Štichu nahradí, není zatím jasné."K 30. lednu toho roku končím ve funkci tiskového mluvčího, ale podrobnosti oznámí ČT v tiskové zprávě," řekl serveru Šticha.

Letos třiačtyřicetiletý Šticha začal za Českou televizi mluvit v listopadu 2007, za vedení Dvořákova předchůdce Jiřího Janečka. V ČT v roce 2003 začínal jako redaktor domácího zpravodajství, v roce 2000 se stal reportérem TV Nova, posléze pracoval jako mluvčí ministra obrany, pak Vojenského zpravodajství.

Dvořák, který se vedení ČT ujal před třemi měsíci, si v rámci obměny manažerského týmu přivedl jako šéfku komunikace bývalou mluvčí Českých aerolinií Danielu Němcovou, napsal server. Ta má Dvořákovi vybudovat tým vnitřní i vnější komunikace.

Dvořák po svém nástupu do funkce obměnil velkou část vedení České televize, někteří manažeři odešli sami. Ze čtyř stanic ČT tak z dob Janečka zůstal už jen šéf sportovní ČT4 Jiří Ponikelský, ostatní mají nové vedení.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah