National Geographic připravuje největší propouštění ve své historii | E15.cz

National Geographic připravuje největší propouštění ve své historii

Výstava obálek magazínů National Geographic
Výstava obálek magazínů National Geographic
• 
ZDROJ: greyloch, Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

ČTK

Organizace National Geographic Society propustí kvůli snižování nákladů 180 ze svých 2000 zaměstnanců. Rušení počtu pracovních míst přichází poté, co se organizace dohodla na prodeji svého slavného časopisu a dalšího mediálního majetku firmě 21st Century Fox kontrolované mediálním magnátem Rupertem Murdochem. Uvedl to list The Washington Post. Propouštění je největší ve 127leté historii organizace.

Snižování počtu zaměstnanců se dotkne téměř všech oddělení neziskové organizace, včetně časopisu, který firma vydává od svého založení v roce 1888, či televizního kanálu National Geographic Channel, který je nejziskovější částí organizace.

Organizace se letos v září dohodla s 21st Century Fox, že firmy rozšíří svůj společný podnik, a Fox díky tomu získá za 725 milionů dolarů (18 miliard korun) většinový podíl v časopisu a dalších mediálních aktivitách. National Geographic Society bude v novém podniku vlastnit podíl 27 procent. Dohoda má být dokončena v polovině tohoto měsíce.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.