Nova dostala tři pokuty za Kriminálku Las Vegas | E15.cz

Nova dostala tři pokuty za Kriminálku Las Vegas

Kriminálka Las Vegas vynesla Nově pokuty ve výši 600 tisíc
Kriminálka Las Vegas vynesla Nově pokuty ve výši 600 tisíc
• 

br

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila společnosti CET21 tři pokuty, každou ve výši 200 tisíc korun. Reaguje tak na porušení zákona, který zakazuje v době od 6 do 22 hodin zařazovat pořady a upoutávky, které by mohly ohrozit fyzický, psychický nebo mravní vývoj dětí a mladistvých.

Všechny tři pokuty jsou reakcí na uvedení seriálu Kriminálka Las Vegas na programu Nova v odpoledních hodinách. Jednotlivé díly, které podle RRTV CET21 neměla zařadit do vysílání v době, kdy u televizorů mohou sedět děti, byly odvysílány 12. a 20. března a 11. dubna letošního roku v čase od 17:35. Rada o udělení pokut rozhodla na svém 17. zasedání, které se konalo 17. září.

Radním konkrétně vadily naturalistické záběry, jako například vytahování zbraně z tkání oběti nebo scéna, ve které vražedkyně seká těla svých obětí sekerou, protože by mohly u dětí způsobit otřes nebo snížení citlivosti k vnímání násilí. V jednom z odvysílaných dílů zase vadila scéna, kdy je žena zavražděna v autě za přítomnosti své dcery. Ta by podle Rady mohla v dětech mimo jiné vyvolat strach o své blízké.

Další pokuta, tentokrát ve výši 250 tisíc korun byla udělena společnosti Biopol GN za reklamu na Barny´s Kolostrum, která běžela 11. listopadu 2012 na programu Prima Family a pokutu ve výši 50 tisíc korun dostala společnost Interpharma Praha za uvedení reklamy na produkt Regrapex-R na ČT1.

O další činnosti Rady pro rozhlasové a televizní vysílání se dočtete zde:

Autor: br

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.