Novým předsedou rady ČRo se stal Petr Šafařík | E15.cz

Novým předsedou rady ČRo se stal Petr Šafařík

Budova Českého rozhlasu
Budova Českého rozhlasu
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Novým předsedou rady Českého rozhlasu byl zvolen Petr Šafařík. Ve funkci nahradil Michala Stehlíka, který rezignoval spolu s dalšími členy rady. Novými místopředsedy budou Ivan Tesař a Milan Badal.

Svou rezignaci Stehlík zdůvodnil okolnostmi kolem odchodu předchozího generálního ředitele Petera Duhana a následné opakované volby prozatímního ředitele. Duhan na začátku října odstoupil ze zdravotních důvodů krátce předtím, než se mimořádně svolaná rada začala zabývat jeho údajným porušením zákona a možným odvoláním v souvislosti se zaměstnáním jeho syna Andreje Duhana.

Dozorčí komise rady informovala, že podle ní bylo zaměstnání syna bývalého generálního ředitele Duhana i zaměstnání bývalého radního Tomáše Ratiborského a jeho syna v rozporu se zákonem. Rada také schválila výši mzdy prozatímního generálního ředitele Karla Zýky 150 tisíc korun měsíčně. Jeho předchůdce bral o 10 tisíc korun více. Novým mluvčím rady byl zvolen Tesař. Nahradil Jiřího Vejvodu, který odstoupil z funkce místopředsedy.

Rada vzala na vědomí, že novou šéfredaktorkou rádia Wave pro mladé bude od prosince Iva Jonášová. Nahradí Tomáše Turka. Jonášová dosud působila jako autorka pořadů, dramaturgyně, režisérka, moderátorka a redaktorka na různých stanicích Českého rozhlasu a v České televizi. Novým mluvčím rady byl zvolen Tesař. Nahradil Jiřího Vejvodu, který odstoupil z funkce místopředsedy.

Rada už dříve vyhlásila otevřené výběrové řízení na řádného generálního ředitele. Termín pro podání přihlášek stanovila na 9. prosince. Uchazeči musejí předložit projekt na období 2016 až 2021. Do druhého kola postoupí pět kandidátů, kteří absolvují veřejné slyšení. Volba generálního ředitele se uskuteční nejpozději 3. února 2016.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.