O změnách v pražské MHD bude informovat speciální tramvaj a ČRo Regina | E15.cz

O změnách v pražské MHD bude informovat speciální tramvaj a ČRo Regina

tramvaje v Praze
tramvaje v Praze
• 
ZDROJ: E15

red

V pondělí 3. a v úterý 4. září vyjede v Praze speciální tramvaj, ve které cestující získají informace o změnách v pražské hromadné dopravě. Přímo ve voze budou přítomni zástupci ROPIDu, Dopravního podniku hlavního města Prahy i zástupci magistrátu.

Součástí jízdy bude i rozhlasový přenos. Český rozhlas Regina bude prostřednictví IP technologie vysílat živé vstupy do svého pořadu dopravního zpravodajství Bezstarostná jízda.

Informační tramvaj pojede po oba dny vždy od 7 do 10 a od 15 do 19 hodin na trase: Smíchovské nádraží – Anděl – Palackého náměstí – Karlovo náměstí – I. P. Pavlova – Náměstí Míru – Čechovo náměstí a zpět. Tramvaj bude projíždět tuto trasu přibližně každou hodinu. Cestující budou na této lince přepravováni zdarma.


„Změny v pražské MHD jsou opravdu obrovské. Přemýšleli jsme jak oslovit nejen naše posluchače, ale i další Pražany a pomoci jim s orientací v novém systému. Jsem velmi rád, že hlavní město i organizátoři dopravy přijali náš nápad s informační tramvají. Požadavkem na vysílání z jedoucí tramvaje jsme naší technice pořádně zamotali hlavu. Ale podařilo se a unikátní vysílání bude,“ poznamenal šéfredaktor Českého rozhlasu Regina Karel Zajíc.

V tramvaji budou zároveň informátoři ROPIDu, kteří lidem pomohou odpovědět na jejich otázky a poradí jim kudy a jak nejlépe od 1. září cestovat. Tramvaj bude také plná informačních materiálů včetně map.

Regina je metropolitní stanicí Českého rozhlasu. Vysílá 24 hodin denně na frekvenci 92,6 FM. Ve vysílání se zaměřuje na dopravní zpravodajství a informace z hlavního města.

Autor: red

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.