O2 bude koprodukovat české filmy | E15.cz

O2 bude koprodukovat české filmy

O2 bude koprodukovat české filmy
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Operátor O2 se svou digitální televizí O2 TV se bude podílet na produkci českých filmů. Jako první si firma vybrala film Muzikál aneb Cesty ke štěstí, který je příběhem o nastudování Starců na chmelu.

Poté, co operátor v létě spustil vlastní sportovní kanál a stal se tak distributorem jedinečného obsahu, se bude podílet i na samotné filmové tvorbě. Podporovat chce nejen český film, ale také české producenty.

Premiéra filmu je naplánována na 14. ledna příštího roku. „Pro zákazníky O2 bude film dostupný exkluzivně v O2 Videotéce v květnu 2016, a to jak v O2 TV, tak na webových stránkách nebo v mobilní aplikaci,“ uvedla produktová manažerka O2 Videotéky Viera Kasalová.

O2 TV se bude podílet na komunikaci filmu a pro tyto účely O2 TV připravilo i znělku pro kina. V rámci filmu má také několika vteřinový product placement svého kanálu O2 Sport.

Muzikál aneb Cesty ke štěstí vznikl jako poklona legendárním Starcům na chmelu. Děj se odehrává v Kounicích na Kutnohorsku v areálu dětského tábora a divákům připomene nadčasové písně muzikálu z 60. let. Ve filmu režisérky Slobodanky Radun se objeví například Adam Mišík, Vica Kerekes, Roman Vojtek, Vladimír Polívka, Jiří Korn, Václav Kopta, Josef Laufer nebo Jaroslava Obermaierová. Nových verzí písní i filmové hudby se ujal Petr Malásek. Na produkci českých filmů se běžně podílejí velké televizní společnosti jako je Nova, Prima nebo Česká televize.

Autor: ČTK
 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!