Radek John se vrací do médií. Stal se šéfredaktorem Security magazínu | E15.cz

Radek John se vrací do médií. Stal se šéfredaktorem Security magazínu

Radek John se vrací do médií. Stal se šéfredaktorem Security magazínu
Radek John (foto E15)
• 
ZDROJ: Petr Topič, Mladá fronta

ČTK, msc

Radek John je od září letošního roku novým šéfredaktorem on-line verze Security magazínu. John po svém čtyřletém politickém angažmá, v němž se zasazoval mimo jiné o „rozhýbání“ policie, aby konečně začala vyšetřovat korupční kauzy i v nejvyšších patrech politiky, prosadil jako ministr vnitra nezávislého policejního prezidenta, který nastartoval lepší fungování policie v této oblasti.

Oznámila to společnost Security Media, která je provozovatelem serveru magazinsecurity.cz a vydavatelem tištěného dvouměsíčníku.

John se na novém působišti vrací k práci na tématech, kterým se ve svém profesním životě věnoval jako novinář i jako politik. „Vždycky jsem se zabýval tím, co nás ohrožuje, a to ať už jako občany nebo jako lidské společenství,“ uvedl John. Dodal, že Security magazín považuje za ideální platformu pro to, abych v těchto aktivitách mohl pokračovat.

Placený časopis Security magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Na tuzemském trhu tištěných médií působí dvacet let. Kromě personálního posílení redakce dnes časopis představil novou podobu on-line verze, která se chce zaměřit na bezpečnost ve všech aspektech.

Radek John je bývalý reportér časopisu Mladý svět, redaktor a později šéfredaktor televizního pořadu Na vlastní oči a dalších publicistických pořadů televize Nova. Od roku 2009 do února 2013 byl předsedou politické strany Věci veřejné. Od července 2010 do dubna 2011 působil ve funkci ministra vnitra a místopředsedy vlády a v květnu 2011 pak ve funkci místopředsedy vlády a předsedy Vládního výboru pro koordinaci boje s korupcí.

Autor: ČTK, msc
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!