Scanner: Web předběhne TV | E15.cz

Scanner: Web předběhne TV

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: archiv

Daniel Deyl, Strategie

Share on Facebook Messenger
Každý, kdo je v reklamě někdo, ví, že hudbou budoucnosti je internet. PriceWaterhouseCoopers všem také ví, kdy ta budoucnost přijde a jak to vyjádřit v penězích.

Globální konzultační firma vychází z údajů za loňský rok, kdy americký televizní trh dosáhl objemu 69,2 miliardy dolarů, kdežto internetový „jen“ 49,95 miliardy. O pět let později už to má být jinak: americké televize mají na reklamě v roce 2019 utržit 81,05 miliardy, zatímco online trh má do té doby narůst na 83,89 miliardy dolarů.

Lidé z televizní branže se mohou těšit na labutí píseň napřesrok, kdy se díky letním olympijským hrám a americkým prezidentským volbám očekávají nejvyšší reklamní příjmy historie – pak už ale klesající podíl na tržbách růst zastaví, tvrdí PWC.

(Scanner závidí konzultantům jejich sebejistotu: za čtyři roky může být hranice mezi významy slov televize a internet podstatně méně zřetelná, než je dosud.)

Jak poroste globální reklama Autor: PricewaterhouseCoopers

Nejvíce si má polepšit mobilní reklama, za kterou loni inzerenti zaplatili 640 milionů dolarů; v roce 2019 to má být 38 miliard. Pro Scanner to znamená, že po televizi (alespoň té komerční), jejíž vysílání se kvůli reklamě prakticky nedá sledovat, i kdyby nakrásně přenášela něco zajímavého (zdroje Scanneru tvrdí, že se to občas stane), bude zdraví nebezpečné mít i telefon.

Autor: Daniel Deyl, Strategie

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.