Šéf České televize Dvořák dostane přes dva miliony odměny | E15.cz

Šéf České televize Dvořák dostane přes dva miliony odměny

Šéf České televize Dvořák dostane přes dva miliony odměny
Petr Dvořák
• 
ZDROJ: čtk/Roman Vondrouš

duk

Ředitel České televize Petr Dvořák loni podle názoru její rady splnil všech dvanáct kritérií, na základě kterých má nárok na odměnu ke svému základnímu platu. Na účtu mu tak přistane bonus v plné výši 2,3 milionu korun, tedy stejná částka, jako o rok dříve. Rada ČT o tom rozhodla na svém středečním zasedání.

Mezi hlavní kritéria patří vyrovnané hospodaření a dodržení plánovaného rozpočtu subjektu financovaného zejména z koncesionářských poplatků, kvalita vysílání a celkový podíl na sledovanosti vyšší než 30 procent. Hospodaření skutečně loni skončilo na nule, přičemž příjmy i výdaje činily loni zhruba 6,8 miliardy korun.

Celkový podíl na celodenní sledovanosti v loňském roce ale dosáhl podle údajů ATO Mediaresearch 29,83 procenta, což je zároveň o 0,3 bodu méně než o rok dříve. Podíl na sledovanosti v hlavním vysílacím čase označovaném jako prime time byl dokonce ještě nižší, a to 28,82 procenta.

Podle člena rady Jana Prokeše je ale odchylka od hranice třiceti procent minimální v řádu desetin procenta. Cíl třicet procent si zároveň nový management v čele s bývalým šéfem televize Nova Dvořákem podle Prokeše zvolil v době, kdy se celkové podíly pohybovaly kolem pětadvaceti procent.

Brněnské studio povede Jan Souček
Televizní studio České televize v Brně povede od začátku července dosavadní editor zpravodajství a publicistiky v Českém rozhlase Jan Souček, jenž v brněnské ČT do předloňska pět let působil jako šéfdramaturg zábavné tvorby. Zvítězil v konkurenci 19 lidí v konkurzu vyhlášeném šéfem ČT letos v dubnu. Ve funkci vystřídá Karla Buriana, který měl řadu odpůrců kvůli svému působení ve studiu a čelil výzvám k odchodu; šéf ČT i rada jej ale podporovali. Do letošního výběrového řízení se ale již Burian nepřihlásil.

Také za Dvořákova předchůdce byl podíl na sledovanosti jedním z kritérií pro udělení odměn. Tehdy však byla hranice nižší, původně pětadvacet procent, posléze o bod více.

„Splněním všech bodů vznikl nárok na bonus v plné výši,“ uvedl Prokeš. Jeho názor ale nesdíleli dva členové z patnáctičlenné rady. Hlasování se zdržel Jan Bednář, proti udělení odměny v plné výši hlasoval Vratislav Dostál.

Autor: duk
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!