Síť novin Český domov dosáhla celorepublikového pokrytí | E15.cz

Síť novin Český domov dosáhla celorepublikového pokrytí

Pokrytí novinami Český domov
Pokrytí novinami Český domov
• 

nes

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Síť lokálních a radničních novin Český domov dosáhla celorepublikového pokrytí. Nyní své noviny dodává do 1 634 450 domácností. Český domov nyní zahrnuje 43 titulů, podle posledních interních průzkumů má celkem 3,1 milionu čtenářů.

„Jedná se o lokální a radniční tituly s dlouhodobou tradicí a vysokou čteností, na které jsou jejich čtenáři zvyklí. Každý titul je pro své město specifický, nechceme síť graficky ani názvem unifikovat, abychom neztratili kouzlo specifičnosti jednotlivých titulů,“ uvedl zástupce Českého domova Jan Čížek.

Periodika Českého domova jsou vždy plošně distribuována do všech schránek na daném území, včetně satelitních vesnic. „Pro naše potřeby jsme s distribučním partnerem Česká distribuční připravili exklusivní páteční systém distribuce. Noviny jsou vždy samostatně ve schránkách a vizuálně vidět ze schránky tak, aby naši čtenáři, po příchodu domů již věděli, že na ně jejich noviny čekají,“ vysvětlil Čížek.

Čtenáři v novinách najdou zpravodajství ze svého okolí, radniční servisní zprávy, kulturně-sportovní servis z místa svého bydliště. Periodicita je většinou měsíční, v rámci sítě jsou ale i čtrnáctideníky a týdeníky.

Vydavatelem Českého domova je společnost Strategic Consulting, která se vydáváním lokálních médií a novin pro krajskou a místní samosprávu zabývá od roku 2000. V roce 2009 tvořilo Český domov 20 titulů, v roce 2010 22 časopisů a novin, v současnosti je to již 43 titulů. V roce 2009 byl obrat sítě 55 miliónů korun, v roce 2010 56 miliónů. V roce 2011 58 miliónů. V roce 2012 jsou odhadovány výkony sítě na cca 90 miliónů korun.

Autor: nes

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah