Sportovní šéfredaktor ČT Otakar Černý jde do důchodu

Otakar Černý

Otakar Černý Zdroj: web Ceske televize

Šéfredaktor sportovní redakce Otakar Černý odchází ke konci března po více než čtyřiceti letech spolupráce s Českou televizí na odpočinek. Dohodl se na tom s vedením televize. Zodpovědnosti šéfredaktora sportu převezme výkonný ředitel sportovního kanálu ČT a jeho nejbližší vedoucí spolupracovníci.

Otakar Černý svázal s Československou a později Českou televizí takřka celý profesní život. V roce 1969 nastoupil do Československé televize jako externí člen Redakce sportu. Pro sportovní zpravodajství zpracoval velké množství nejrůznějších reportáží, mnoho komentářů a námětů, spolupracoval i na řadě dokumentárních filmů.

Po roce 1989 se stal interním členem Redakce zpravodajství, kde působil také jako vedoucí domácího zpravodajství. Osm let moderoval politické diskusní pořady Debata a Co týden dal.

V roce 1998 z České televize odešel, pracoval jako komentátor v denním tisku a krátkou dobu i jako mluvčí ministra zdravotnictví Bohumila Fišera. V roce 2002 se po vyhraném výběrovém řízení vrátil do České televize do funkce šéfredaktora Redakce sportu ČT.

V roce 2006 stál u zrodu vysílání samostatného sportovního kanálu ČT 4 sport. V roli moderátora a autora pořadu je také spojen s diskusním formátem Na slovíčko, který připravoval od roku 2008.

„Otakar Černý patří mezi výrazné osobnosti, které se zapsaly do historie vysílání Československé a České televize. Podílel se na tvorbě řady pořadů a spojil se s několika generacemi sportovců. Otakaru Černému bych rád za jeho dlouholeté působení ve veřejnoprávní televizi poděkoval a popřál mnoho klidných dní v průběhu jeho zaslouženého odpočinku,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.