Streamování televize na mobily je podle provozovatelů nelegální | E15.cz

Streamování televize na mobily je podle provozovatelů nelegální

Bývalý ředitel České televize Jiří Balvín odchází 28. června z jednání s premiérem Jiřím Rusnokem v Kramářově vile. Balvín přijal místo ministra kultury v Rusnokově vládě. Je tak čtvrtým potvrzeným ministrem v novém úřednickém kabinetu.
Bývalý ředitel České televize Jiří Balvín odchází 28. června z jednání s premiérem Jiřím Rusnokem v Kramářově vile. Balvín přijal místo ministra kultury v Rusnokově vládě. Je tak čtvrtým potvrzeným ministrem v novém úřednickém kabinetu.
• 
Asociace televizních organizací (ATO) vystoupila proti nové službě TV4you na streamování videa na mobilní zařízení. Členové jsou přesvědčeni, že nabízení televizního programu bez souhlasu vysílatelů, představuje porušení jejich práv vyplývajících z autorského a vysílacího zákona. Asociace připravuje další právní kroky, její stanovisko podle ní podporuje i judikatura Soudního dvora Evropské unie, který nedávno řešil obdobný případ.

Provozovatelé služby TV4you naopak tvrdí, že aplikace žádný zákon neporušuje a jde pouze o technické řešení, jak divák sleduje televizní program i mimo svůj domov. Stojí za ní nezisková organizace TV4you kolem bývalého šéfa České televize a ministra kultury Jiřího Balvína. Sledování volně šířených televizních programů umožňuje na tzv. chytrých zařízeních s operačními systémy Android a iOS.

Podle Asociace televizních organizací, jejímiž členy jsou Česká televize, Prima, Óčko, ale například i mediální zastoupení Atmedia, je porušení zákona o to vážnější, že služba plánuje k vysílání připojovat další reklamu. To by mohlo vést ke zkreslení výsledků peoplemetrového měření, které ATO pro provozovatele televizního vysílání a mediální trh zajišťuje.

Reklamu lze přeskočit

Dodal, že s vyjádřením ATO se teprve musí seznámit. „Náš spolek neposkytuje vysílání, ani převzaté,“ zdůraznil. Vyloučil také možné zneužití služby, kterou označuje jako personální streaming. Každý uživatel, který souhlasí s všeobecnými podmínkami, totiž získá vlastní kód, který nelze předat na další uživatele.

TV4you při spuštění služby oznámila, že při prodeji reklamy bude spolupracovat s firmou Atmedia, tedy jedním z členů ATO. Reklama se zobrazuje při ovládání aplikace a lze ji podle provozovatele přeskočit nebo vypnout. Podle Balvína by televize mohly uvítat, že se dostanou také k informacím o sledování televize mimo domov. „Data o sledovanosti jsou k dispozici. Víme, kdo se na co dívá,“ uvedl Balvín.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.