Studio Drawetc. spouští nový ročník RAW. Soutěž otevírá kreativcům dveře | E15.cz

Studio Drawetc. spouští nový ročník RAW. Soutěž otevírá kreativcům dveře

Studio Drawetc. spustilo další ročník soutěže RAW (Raw Art Wrestling)
Studio Drawetc. spustilo další ročník soutěže RAW (Raw Art Wrestling)
• 

Strategie, Petr Novotný

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Třetí ročník kreslířské soutěže RAW (Raw Art Wrestling), která se opírá o myšlenku živé ilustrátorské bitvy před publikem, v těchto dnech odstartovala. Oproti loňským ročníkům se soutěže zúčastní profesionálové i začínající ilustrátoři nejen z České republiky, ale z celé Evropy.

Soutěž RAW je určená všem milovníkům ilustrace, animace, komiksu, ale i designu. Základním konceptem celého projektu je živý ilustrátorský battle před publikem. Místo zbraní používají vybraní ilustrátoři, grafici a umělci digitální a analogové nástroje.

„Letošní ročník RAW bude v mnoha ohledech jiný. Rozhodli jsme se pro nový systém soutěže, kdy budou kvalifikační kola probíhat pouze online. Účastnit se tak budou moci ilustrátoři z celé Evropy a RAW se tak poprvé za dobu své existence stane mezinárodní soutěží,“ říká pořadatel soutěže Vladimír Strejček z vizuálního studia Drawetc. „Soutěž znamená velkou šanci pro všechny mladé talenty. Praxe ukazuje, že mnoho výherců, kteří projdou soutěží Raw, se následně uplatňují jako kreativci, arťáci v reklamkách, vizuálních a dalších studiích. Není nouze taky o šance ve světě: první výherce soutěže Raw Karel Cettl vytvořil předlohu pro klip Muse,“ pokračuje Strejček.

Studio Drawetc. spustilo další ročník soutěže RAW (Raw Art Wrestling) Autor:

Ilustrovaná bitva

V porotě RAW usedne kromě Strejčka komiksový ilustrátor Michal Suchánek, rapper a komiksový autor Vladimír 518, creative director OgilvyOne Marek Linhart a Lee Bofkin London, spoluzakladatel komunity Global Street Art, která mapuje a realizuje mural-art po celém světě.

Online kvalifikační kola odstartovala 27. června a potrvají až do října. Úkolem soutěžících během kvalifikace bude vytvořit dílo na určité téma, které zadá odborná porota. Soutěžící si budou moci vybrat, zda chtějí ilustrovat v kategorii analog, tedy tradiční metodou za pomoci štětců, fixů a sprejů, či digital, za pomoci tabletu nebo počítače.

Do živého semifinále, které se uskuteční v prosinci roku 2016 v Praze, postoupí 20 ilustrátorů. Celá soutěž vyvrcholí finálovým večerem s bohatým doprovodným programem a show v lednu 2017, kde bude probíhat živý souboj přímo před zraky diváků. Osm finalistů zde bude muset během 90 minut zkomponovat takové dílo, které jim zajistí úplně vítězství v celé soutěži.

Studio Drawetc. spustilo další ročník soutěže RAW (Raw Art Wrestling). V porotě soutěže je mimo jiné Vladimir 518 (vlevo) Autor:
V porotě soutěže je mimo jiné Vladimir 518 (vlevo)

Praktická výhra

Motivací pro soutěžící je nejen poměření svého talentu s ostatními umělci v oboru na mezinárodní úrovni, ale také hlavní odměna pro vítěze, kterou je pro tento rok grafický tablet Wacom Cintiq 27HD touch, dále praxe ve studiu Drawetc. a mnoho dalších cen.

„RAW je výsledkem snahy ilustrátorského studia Drawetc. o co nejvyváženější kreslířskou soutěž, kde jsme brali inspiraci jak z vlastních nápadů, tak z modelů ze zahraničí. Těší nás, že můžeme každý rok propojovat ilustrátorskou scénu a objevovat nové talenty. Loni se přihlásilo 120 ilustrátorů, letos čekáme účast ještě vyšší,“ uzavírá Strejček.

Autor: Strategie, Petr Novotný

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah