Studio Drawetc. spouští nový ročník RAW. Soutěž otevírá kreativcům dveře | E15.cz

Studio Drawetc. spouští nový ročník RAW. Soutěž otevírá kreativcům dveře

Studio Drawetc. spouští nový ročník RAW. Soutěž otevírá kreativcům dveře
Studio Drawetc. spustilo další ročník soutěže RAW (Raw Art Wrestling)
• 

Strategie
Petr Novotný

Třetí ročník kreslířské soutěže RAW (Raw Art Wrestling), která se opírá o myšlenku živé ilustrátorské bitvy před publikem, v těchto dnech odstartovala. Oproti loňským ročníkům se soutěže zúčastní profesionálové i začínající ilustrátoři nejen z České republiky, ale z celé Evropy.

Soutěž RAW je určená všem milovníkům ilustrace, animace, komiksu, ale i designu. Základním konceptem celého projektu je živý ilustrátorský battle před publikem. Místo zbraní používají vybraní ilustrátoři, grafici a umělci digitální a analogové nástroje.

„Letošní ročník RAW bude v mnoha ohledech jiný. Rozhodli jsme se pro nový systém soutěže, kdy budou kvalifikační kola probíhat pouze online. Účastnit se tak budou moci ilustrátoři z celé Evropy a RAW se tak poprvé za dobu své existence stane mezinárodní soutěží,“ říká pořadatel soutěže Vladimír Strejček z vizuálního studia Drawetc. „Soutěž znamená velkou šanci pro všechny mladé talenty. Praxe ukazuje, že mnoho výherců, kteří projdou soutěží Raw, se následně uplatňují jako kreativci, arťáci v reklamkách, vizuálních a dalších studiích. Není nouze taky o šance ve světě: první výherce soutěže Raw Karel Cettl vytvořil předlohu pro klip Muse,“ pokračuje Strejček.

Studio Drawetc. spustilo další ročník soutěže RAW (Raw Art Wrestling)Studio Drawetc. spustilo další ročník soutěže RAW (Raw Art Wrestling)Autor:

Ilustrovaná bitva

V porotě RAW usedne kromě Strejčka komiksový ilustrátor Michal Suchánek, rapper a komiksový autor Vladimír 518, creative director OgilvyOne Marek Linhart a Lee Bofkin London, spoluzakladatel komunity Global Street Art, která mapuje a realizuje mural-art po celém světě.

Online kvalifikační kola odstartovala 27. června a potrvají až do října. Úkolem soutěžících během kvalifikace bude vytvořit dílo na určité téma, které zadá odborná porota. Soutěžící si budou moci vybrat, zda chtějí ilustrovat v kategorii analog, tedy tradiční metodou za pomoci štětců, fixů a sprejů, či digital, za pomoci tabletu nebo počítače.

Do živého semifinále, které se uskuteční v prosinci roku 2016 v Praze, postoupí 20 ilustrátorů. Celá soutěž vyvrcholí finálovým večerem s bohatým doprovodným programem a show v lednu 2017, kde bude probíhat živý souboj přímo před zraky diváků. Osm finalistů zde bude muset během 90 minut zkomponovat takové dílo, které jim zajistí úplně vítězství v celé soutěži.

Studio Drawetc. spustilo další ročník soutěže RAW (Raw Art Wrestling). V porotě soutěže je mimo jiné Vladimir 518 (vlevo)Studio Drawetc. spustilo další ročník soutěže RAW (Raw Art Wrestling). V porotě soutěže je mimo jiné Vladimir 518 (vlevo)Autor:
V porotě soutěže je mimo jiné Vladimir 518 (vlevo)

Praktická výhra

Motivací pro soutěžící je nejen poměření svého talentu s ostatními umělci v oboru na mezinárodní úrovni, ale také hlavní odměna pro vítěze, kterou je pro tento rok grafický tablet Wacom Cintiq 27HD touch, dále praxe ve studiu Drawetc. a mnoho dalších cen.

„RAW je výsledkem snahy ilustrátorského studia Drawetc. o co nejvyváženější kreslířskou soutěž, kde jsme brali inspiraci jak z vlastních nápadů, tak z modelů ze zahraničí. Těší nás, že můžeme každý rok propojovat ilustrátorskou scénu a objevovat nové talenty. Loni se přihlásilo 120 ilustrátorů, letos čekáme účast ještě vyšší,“ uzavírá Strejček.

Autor: Strategie, Petr Novotný
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud