U diváků loni opět vedla Nova, rostly hlavně nové kanály | E15.cz

U diváků loni opět vedla Nova, rostly hlavně nové kanály

MÉNĚ A ZDARMA JE VÍCE: Češi nechtějí platit za sto kanálů, stačí jim dvacet, které jsou zdarma
MÉNĚ A ZDARMA JE VÍCE: Češi nechtějí platit za sto kanálů, stačí jim dvacet, které jsou zdarma
• 
ZDROJ: Repro Strategie (Hynek Glos)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nejsledovanější televizní skupinou zůstala v loňském roce Nova. Mezi diváky staršími patnácti let byl úhrnný podíl jejích stanic 31,98 procenta po 31,17 procenta v předchozím roce. Na druhém místě byla opět Česká televize s diváckým podílem 29,86 procenta, což znamenalo drobný nárůst po 29,83 procenta v roce 2013. Prima na třetí příčce vykázala 21,54 procenta proti dřívějším 22,44 procenta. Vyplývá to z údajů Asociace televizních organizací (ATO).

V loňském roce částečně ztrácely hlavní televizní stanice. Nova měla v celodenním podílu 23,24 procenta po předchozích 23,61 procenta. ČT1 zaznamenala podíl 15,21 procenta po předloňských 16,69 procenta a stanice Prima získala podíl na publiku 14,04 procenta po 14,60 procenta o rok dříve.

Úbytek vlajkových programů ale kompenzovaly další kanály televizních skupin, z nichž nárůst vykázaly například veřejnoprávní ČT2, ČT sport ČT:D/Art, dále Nova Cinema, Fanda, Smíchov či Telka nebo Prima Love.

Meziročního nárůstu docílila TV Barrandov, která v celodenním podílu loni přilákala 4,58 procenta po 4,39 procenta v roce 2013. Zvýšení na 3,88 procenta diváků starších patnácti let dosáhly také stanice mediálně zastupované Atmedia CZ, které o rok dříve měly divácký podíl 3,31 procenta.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.