V soutěži Český direkt & promo se letos utká rekordních 82 kampaní | E15.cz

V soutěži Český direkt & promo se letos utká rekordních 82 kampaní

Logo soutěže Český direkt & promo
Logo soutěže Český direkt & promo
• 

red

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Do soutěže podlinkové komunikace (BTL) Český direkt & promo se přihlásil rekordní počet agentur, které chtějí soutěžit s rekordním počtem kapaní. Celkem se v jubilejním desátém ročníku utká 26 agentur s 82 pracemi.

„Ekonomická krize přeje přímé komunikaci se zákazníkem,“ řekl výkonný ředitel pořadatelské Asociace direct marketingu a zásilkového obchodu (ADMAZ) Tomáš Hájek. „Zadavatelé tlačeni ke snižování nákladů hledají možnosti, jak na marketingu a reklamě ušetřit, a dávají tak před plošným oslovením přednost přímé cestě ke konkrétním zákazníkům,“ vysvětlil Hájek. Podle něho tomu nasvědčuje právě i rekordní zájem o soutěž direct marketingových kampaní.

Přihlášky do devíti kategorií soutěže mohli agentury nebo zadavatelé podávat do pátku 13. dubna. Nově budou zvlášť soutěžit také nízkonákladové kampaně, které dosud mohly jen stěží konkurovat rozsáhlým direct marketingovým akcím s vysokými rozpočty. Přihlášené kampaně nyní posoudí odborná porota, která nejlepší práce vyhlásí na slavnostním večeru koncem května.

Mohlo by vás také zajímat:

Vítězové soutěže Český direkt & promo se mohou zúčastnit mezinárodní soutěže IMC European Awards, která hodnotí nejlepší kampaně Evropy. Je organizována Evropskou asociací komunikačních agentur (EACA) a její sekcí integrované marketingové komunikace (IMCC Europe). Předloni čeští zástupci uspěli, když získali hned čtyři ceny, včetně jedné zlaté.

Český direkt & promo, který pořádá Asociace direct marketingu a zásilkového obchodu ADMAZ spolu se sekcí integrovaných podlinkových agentur (iBTL) při Asociaci komunikačních agentur AKA, nabízí reklamním profesionálům a agenturním týmům možnost porovnat svoje práce zaměřené na oblast podpory prodeje, budování značky, přímý marketing a digitální komunikaci na českém trhu.

Soutěž s původním názvem Český direkt vznikla na přelomu let 2002/2003. V roce 2010 prošla radikální změnou a získala široký záběr podlinkových aktivit. Porotu tvoří významné osobnosti reklamy a marketingu, předsedou poroty je již třetím rokem nezávislý konzultant v oblasti budování, řízení a komunikace značky s mnohaletou zkušeností z předních podlinkových agentur světa Graeme Murray.

Autor: red

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah