Vydavatelství Mladá fronta vyhlásilo jubilejní 15. ročník soutěže Sestra roku | E15.cz

Vydavatelství Mladá fronta vyhlásilo jubilejní 15. ročník soutěže Sestra roku

Vydavatelství Mladá fronta vyhlásilo jubilejní 15. ročník soutěže Sestra roku
Sestry roku a Miro Žbirka
• 
ZDROJ: archiv

red

Vydavatelství Mladá fronta a divize Mladá fronta Events & Congresses – Medical Services vyhlásily jubilejní 15. ročník soutěže Sestra roku. Slavnostní galavečer a předání ocenění Sestra roku 2014 se bude konat 17. března 2015 v prostorách pražského Hudebního divadla Karlín.

Jubilejní 15. ročník soutěže Sestra roku přináší novinky, které zahajují novou éru tohoto prestižního ocenění. Nový formát vyhlášení výsledků soutěže Sestra roku bude modernější i díky využití špičkových digitálních technologií, které nabízí Hudební divadlo Karlín, kde se bude soutěž ve své historii konat poprvé.

Soutěž Sestra roku je tradiční událostí, která je koncipována jako poděkování sestrám a dalším nelékařským zdravotnickým pracovníkům za jejich mimořádnou a zodpovědnou práci. Záštitu nad oceněním převzala i letos Mgr. Dagmar Havlová za Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. Patronaci již tradičně přislíbili také zástupci Magistrátu hlavního města Prahy, Ministerstva zdravotnictví ČR a Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Garantem soutěže je Česká asociace sester.

Ocenění Sestra roku je udělováno ve dvou kategoriích:
Sestra v přímé ošetřovatelské péči
V této kategorii soutěží sestry vykonávající ošetřovatelskou praxi ve všech typech zdravotnických zařízení nemocniční a ambulantní sféry a všech formách domácí a sociální péče.
Sestra v managementu a vzdělávání
V této kategorii soutěží sestry, jejichž přínos k rozvoji ošetřovatelské péče v ČR spočívá především v intenzivní vzdělávací, manažerské či vědecko-výzkumné činnosti.
Redakce časopisu Zdravotnictví a Medicína uděluje mimořádnou cenu:
Čestné ocenění za celoživotní dílo v ošetřovatelství
Držitele této ceny vybírá redakce ze všech došlých přihlášek s cílem ocenit celoživotní práci nominovaného, jež představuje významný kvalitativní přínos rozvoji oboru ošetřovatelství.
Ocenění, pro které hlasuje široká veřejnost:
Sestra mého srdce
Vítěze této kategorie lze vybírat ze sedmi finalistů všech vyhlašovaných kategorií, které vybrala první odborná porota, a jednoho držitele Čestného ocenění za celoživotní dílo v ošetřovatelství, a to prostřednictvím webových stránek www.sestramehosrdce.cz, které byly pro hlasování spuštěny 1. 2. 2015. Každý hlasující může udělit hlas pouze jednomu finalistovi; v případě pochybností se počítá pouze první hlas. Vítězem hlasování se stane ten finalista, který v celkovém součtu získá největší počet hlasů.

Úplné znění pravidel soutěže je k dispozici na www.sestraroku.cz. V případě dotazů pište na adresu sestraroku@mf.cz.

Autor: red
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!