Železný znovu na obrazovce: TV Barrandov už nebude retro | E15.cz

Železný znovu na obrazovce: TV Barrandov už nebude retro

Železný znovu na obrazovce: TV Barrandov už nebude retro
Vladimír Železný při premiéře na TV Barrandov
• 
ZDROJ: TV Barrandov

pav

Televize Barrandov už nebude stanice vysílající retro pořady, naopak zasáhne mnohem širší okruh diváků. V premiérovém díle svého pořadu Volejte Železnému to dnes prohlásil nový šéf TV Barrandov Vladimír Železný. Na obrazovku se někdejší šéf Novy vrátil po mnoha letech.

Vladimír Železný divákům slíbil, že z programu Barrandova postupně zmizí komunistické seriály jako Třicet případů majora Zemana. „Nejsem šťastný, že jsem v televizi, která vysílá komunistické seriály. Dejte nám ale čas postupně tyto programy vytěsnit,“ uvedl Železný. Naznačil, že od března by se ve vysílání TV Barrandov měl objevit zcela nový dobrodružný formát.

Cíl: deset procent

Železný rovněž zopakoval, že cílem Barrandova je sledovanost deset procent. V současné době se sledovanost stanice pohybuje mezi 4 až 5 procenty diváků starších 15 let. V budoucnu se ředitel hodlá zamyslet rovněž nad logem, barvou, grafikou a možná i názvem stanice. „Změna loga a grafiky ale musí jít ruku v ruce s programovými změnami,“ upozornil Železný. Ochrannou známku na název v současnosti vlastní TV Nova, podle Železného by o ni ale mohla přijít v případě, že by ji pět let aktivně neužívala.

Kromě otázek týkajících se vysílání televize Barrandov Železný odpovídal i na politické dotazy. Například zmínil, že volil ODS a faktického vítěze voleb Andreje Babiše pochválil za „velmi dobrou, i když drahou volební kampaň“.

Vladimír Železný
V letech 1994 až 2002 vedl televizi Nova. V boji o licenci ale nakonec prohrál. Tehdejší spor nakonec vyústil v arbitráž s českým státem. Po odchodu z televize se stal senátorem a později také europoslancem.
Do televizního byznysu se Železný vrátil v únoru 2012. Tehdy získal podíl v celoplošném televizním multiplexu 4 a plnoformátové televizi Pohoda. Obě firmy majoritně ovládá podnikatel a hudebník Radim Pařízek. Z multiplexu 4 se ale Železný musel brzy stáhnout na nátlak televize Nova, která chtěla do této sítě umístit nové tematické kanály (Fanda, Smíchov a Telka), ale odmítala tak učinit, pokud by za sítí stál právě Železný.

Autor: pav
 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!