ZenithOptimedia: Růst světového trhu s reklamou napřesrok zrychlí | E15.cz

ZenithOptimedia: Růst světového trhu s reklamou napřesrok zrychlí

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Shutterstock

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tempo růstu světového trhu s reklamou v příštím roce zrychlí na 4,7 procenta z letošních 3,5 procenta. Předpověděla to dnes mediální agentura ZenithOptimedia. Výdaje na reklamu by napřesrok měly podpořit prezidentské volby ve Spojených státech a letní olympijské hry v Londýně.

ZenithOptimedia nicméně prognózu pro příští rok zhoršila z dříve předpokládaných 5,3 procenta. Odhad letošního růstu snížila pouze mírně z 3,6 procenta. Za zhoršením prognóz stojí dluhová krize v eurozóně, která má negativní dopad na podnikatelskou důvěru.

ZenithOptimedia je ve výhledu na příští rok o něco pesimističtější než další mediální agentury Magnaglobal a GroupM. Magnaglobal odhaduje růst na pět procent a GroupM dokonce na 6,4 procenta.

GroupM upozornila, že výdaje na reklamu napřesrok kromě amerických voleb a olympiády podpoří také mistrovství Evropy ve fotbalu. Všechny tři agentury navíc poukázaly na oživení zájmu o reklamu v Japonsku, které se zotavuje z ničivého březnového zemětřesení.

„Světový trh s reklamou je proto pozoruhodně silný v době, kdy hrozí, že eurozóna upadne zpátky do recese a zbrzdí růst svých obchodních partnerů,“ uvedla agentura ZenithOptimedia. Upozornila, že na rozdíl od hospodářského útlumu v roce 2008 mají nyní firmy dostatek hotovosti a jsou připraveny ji využít ke zvýšení podílu na trhu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah