Pfizer zvýšil čtvrtletní zisk o 60 procent. Tržby se zdvojnásobily | E15.cz

Pfizer zvýšil čtvrtletní zisk o 60 procent. Tržby se díky vakcíně zdvojnásobily

Vakcína proti nemoci COVID-19 se stala nejprodávanějším výrobkem Pfizeru.
Vakcína proti nemoci COVID-19 se stala nejprodávanějším výrobkem Pfizeru.
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Americká farmaceutická společnost Pfizer ve druhém čtvrtletí zvýšila čistý zisk meziročně zhruba o 60 procent na téměř 5,6 miliardy dolarů (121,6 miliardy korun). Tržby se díky prodej vakcíny proti nemoci COVID-19 skoro zdvojnásobily na 19 miliard dolarů. Firma ve zprávě o hospodaření dnes také zvýšila výhled tržeb z prodeje tohoto přípravku, který vyvinula ve spolupráci s německou společností BioNTech.

Pfizer zvýšil letošní výhled tržeb za vakcínu o 28,8 procenta na 33,5 miliardy dolarů (727 miliard korun). Směrem nahoru upravil i celoroční výhled.

Vakcína proti nemoci COVID-19 se stala nejprodávanějším výrobkem Pfizeru. Letos má firma celosvětově dodat 2,1 miliardy dávek. Očekávané celoroční tržby jen za vakcínu jsou jen o dvě miliardy nižší než celkové tržby v loňském druhém čtvrtletí.

Nově koncern počítá s tím, že letos utrží celkem 78 až 80 miliard dolarů. Předchozí plán počítal s částkou v rozmezí 70,5 až 72,5 miliardy dolarů. Očištěný zisk na akcii by se měl pohybovat od 3,95 do 4,05 dolaru, zatímco dříve firma odhadovala 3,55 až 3,65 dolaru na akcii.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah