Agrofert zavře pekárnu v Brně. O práci přijde 160 lidí | e15.cz

Agrofert zavře pekárnu v Brně. O práci přijde 160 lidí

ČTK, vku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Koncern Agrofert uzavře ke konci září pekárnu Delta v Brně - Horních Heršpicích ze společnosti United Bakeries. Mluvčí koncernu Karel Hanzelka spolu s tím oznámil také hromadné propouštění. O práci přijde asi 160 lidí. Areál nabídne koncern k prodeji.

United Bakeries koupil Agrofert loni. Patří mu také jednička na trhu Penam.  „Penam v roce 2017 otevřel moderní velkokapacitní pekárnu v nedalekých Rosicích, která plně pokryje dodávky pečiva na Brněnsku a jižní Moravě i za heršpickou pekárnu, “ uvedl k zavření pekárny mluvčí. Podle něj jsou také výrobní technologie v pekárně Delta zastaralé a na hranici životnosti.

United Bakeries plánuje propustit až 160 lidí, budou ale moci pracovat v jiném závodu koncernu. „Zaměstnanci mají samozřejmě nárok na zákonné odstupné. Se všemi nás čekají individuální rozhovory. Nabídneme jim možnost jiné práce buď právě v nové pekárně v Rosicích, nebo v ostatních firmách koncernu Agrofert, případně jim pomůžeme s hledáním uplatnění v jiných společnostech v regionu,“ dodal mluvčí. Zákazníci v obchodech by zavření pekárny neměli poznat, areál bude nabídnut k prodeji.

O propouštění informoval Agrofert už v minulém týdnu. Společnost Papei v Roudnici nad Labem, která spadá pod koncern, ukončí k poslednímu červnu výrobu lahůdek. Firma proto nahlásila propouštění, což zasáhne až 90 lidí, dál bude vyrábět vaječné polotovary. Důvodem jsou ekonomické výsledky umocněné nejistou situací v souvislosti s koronavirovou krizí, uvedl tehdy mluvčí.

Firma podle výroční zprávy vyráběla a prodávala lahůdky jako saláty, pomazánky, chlebíčky nebo marinované výrobky od roku 2010. V roce 2017 tento segment rozšířila o vegetariánskou řadu, pak ale utlumila prodeje a předloni byla výroba nové řady ukončena. V roce 2018 ukončila také výrobu uzených ryb, které se věnovala od roku 2014.

Koncern Agrofert s více než 200 firmami vlastnil premiér Andrej Babiš (ANO), v únoru 2017 ho převedl do svěřenských fondů. V holdingu jsou chemické, zemědělské a potravinářské podniky, ale také média.

Autor: ČTK, vku

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Nejčtenější