AB InBev může prodávat pivo Bud i v Evropě, o koupi Budvaru zájem nemá | E15.cz

AB InBev může prodávat pivo Bud i v Evropě, o koupi Budvaru zájem nemá

AB InBev může prodávat pivo Bud i v Evropě, o koupi Budvaru zájem nemá
Pivo Budějovický Budvar, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ver

Americké pivo Bud může nyní bý na pultech prodejen vedle stejné značky piva českého pivovaru Budvar. Budějovický výrobce totiž nenapadnul lednové rozhodnutí Tribunálu EU o udělení americkému koncernu Anheuser Busch In Bev ochranné známky.

Anheuser Busch nyní prohlásil, že má právo v celé Evropské unii užívat značku Bud díky obdržení ochranné známky Společenství, která dovoluje distribuovat pivo Bud v celé Evropské unii kromě Švýcarska. Americký pivovarnický koncern zároveň říká, že značku Bud může používat všude tam, kde ji má už nyní registrovanou. To je například Česko, Slovensko, Velká Británie, Francie, země Beneluxu a Bulharsko.

„Rozhodnutí nijak nenarušuje naše obchodní aktivity v zemích Evropské unie. V zemích, ve kterých již máme registrované ochranné známky BUD, zůstávají tyto známky i nadále v platnosti,“ uvedla serveru iHned.cz právnička Budvaru Helena Votřelová.

Podle představitelů společnosti Anheuser-Busch InBev nelze očekávat, že největší světový výrobce piva zahltí s Budem celou Evropu, k tomu vyvrátil spekulace o zájmu koupit Budějovický Budvaru. Prohlásil to řekl ředitel právního oddělení AB InBev Frank Hellwig.

O zájmu nadnárodní pivovarské společnosti koupit tuzemský státní pivovar v případě jeho privatizace se léta spekuluje. Obě firmy se dlouhodobě soudí o ochranné známky.

„Nemáme zájem kupovat ten pivovar, ale jsme ochotni diskutovat o nějaké formě vyrovnání,“

Autor: ver
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!