Adidas hlásí úspěšný rok, díky zvýšené poptávce zvýšil zisk o 30 procent | E15.cz

Adidas hlásí úspěšný rok, díky zvýšené poptávce zvýšil zisk o 30 procent

Prodejna Adidas
Prodejna Adidas
• 
ZDROJ: CC BY SA 2.0: Nathan Pilkington via Flickr

ČTK

Čistý zisk německého výrobce sportovního oblečení a obuvi Adidas v loňském roce stoupl téměř o 30 procent na 634 milionů eur (zhruba 17 miliard korun). Firma dnes zároveň uvedla, že z loňského zisku navrhne zvýšit roční dividendu na 1,6 eura na akcii z dosavadních 1,5 eura.

Tržby společnosti loni stouply o 16 procent na 16,9 miliardy eur, přispěla k tomu silná poptávka v západní Evropě a Číně. Firma počítá s nárůstem zisku a tržeb i v letošním roce. „Loňský rok byl pro skupinu Adidas velmi úspěšný. Dosáhli jsme všech hlavních finančních cílů,“ uvedl šéf podniku Herbert Hainer. Toho na podzim v čele firmy vystřídá Kasper Rorsted, který nyní řídí německého výrobce spotřebního zboží Henkel.

Za optimismem ohledně letošního roku podle společnosti stojí mimo jiné rostoucí spotřebitelské výdaje, připravované nové produkty, zvýšená marketingová aktivita a blížící se významné sportovní události, například fotbalové mistrovství Evropy či letní olympijské hry v brazilském Riu de Janeiro.

Adidas je největším výrobcem sportovního zboží v Evropě. Jeho hlavními konkurenty jsou americká společnost Nike a německá firma Puma.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.