Benteler rozšíří produkci v Rumburku | E15.cz

Benteler rozšíří produkci v Rumburku

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: 7 Jiri Kotatko

Dušan Kütner

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Výrobce náprav, bezpečnostních prvků a dalších kovových dílů pro automobilový průmysl Benteler Automotive Rumburk chystá výstavbu nového areálu v rumburské průmyslové zóně, čímž by výrazně rozšířil své tamní působiště.

Součástí nového areálu by měla být výrobní hala o rozměrech 150 krát 75 metrů, administrativní část a další objekty. Nová výroba by měla do okresu s třetí největší nezaměstnaností v Česku (13,4 procenta) přinést 120 nových pracovních míst, vyplývá z oznámení úřadům pro posouzení projektu vlivu na životní prostředí.

Hlavní část haly bude sloužit k výrobním účelům v podobě laserového trojrozměrného ořezu a bodového svařování plechů. „Ročně by mělo být v hale zpracováno osm až deset milionů plechových výlisků,“ uvedla firma v oznámení. Předpokládaný termín zahájení výstavby je leden příštího roku, areál by měl být hotov v červenci.

Benteler Automotive Rumburk byl založen v roce 2004 jako dcera německého koncernu Benteler. Závod v Rumburku funguje od v října 2005. Výrobky jsou využívány při výrobě motocyklů BMW i ve vozech řady automobilek. Firmě loni stouply tržby o 0,3 procenta na 3,47 miliardy korun, zisk se zvýšil o sedm procent na 179,2 milionu. Skupina má v Česku ještě závody v Ostrově na Tachovsku, Liberci, Stráži pod Ralskem a Chrastavě.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah