Britská divize RWE propustí pětinu lidí, snaží se dostat do černých čísel | E15.cz

Britská divize RWE propustí pětinu lidí, snaží se dostat do černých čísel

Detail podzemního zásobniku RWE
Detail podzemního zásobniku RWE
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Britská energetická společnost npower, která je součástí německé skupiny RWE, hodlá zrušit zhruba 2500 pracovních míst. To odpovídá více než pětině její celkové pracovní síly. Informoval o tom server Sky News s odvoláním na své zdroje. Plány na propouštění jsou prý součástí snahy RWE o zlepšení finančních výsledků divize.

Firma RWE na podzim oznámila, že divize npower v Británii od začátku loňského roku ztratila zhruba 200 tisíc zákazníků. Za prvních devět měsíců loňského roku divize vykázala provozní ztrátu 66 milionů eur (1,8 miliardy korun).

V prosinci navíc dostala pokutu 26 milionů liber (zhruba 900 milionů korun), protože zákazníkům účtovala příliš vysoké částky a nereagovala na jejich stížnosti řádným způsobem, napsala agentura Reuters.

RWE je druhým největším energetickým koncernem v Německu. Společnost působí rovněž v České republice, kde je největším hráčem na trhu s plynem. Firma v tuzemsku zajišťuje dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby pro zhruba 1,7 milionu koncových zákazníků.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.